Рада ратифікувала угоду між Україною і Катаром про уникнення подвійного оподаткування - Економіка - dt.ua

Рада ратифікувала податкову угоду між Україною та Катаром

28 лютого, 2019, 19:26 Роздрукувати

Угоду підписали 11 місяців тому в Досі.

© Flickr/Faisal Mohammed Iqbal

Депутати українського парламенту ратифікували угоду між урядами України і Катару про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати прибуткових податків, розповіли в Мінфіні країни.

Угоду підписали 20 березня 2018 року в Досі. Відзначається, що ратифікація документа сприятиме взаємному зменшенню податкових перешкод для інвестицій і торгівлі.

"Необхідність укладення цієї Угоди і Протоколу до неї пояснюється тим, що доходи, які виникають в економічних відносинах між резидентами України та Катару, підлягають оподаткуванню у подвійній юрисдикції: у державі, в якій одержувач доходу є резидентом, а також у державі, в якій здійснюється діяльність, стосовно якої виникає дохід", - йдесяться в повідомленні Мінфіну.

Положення угоди і протоколу відповідають модельній Конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку щодо податків на доходи і капітал, якими передбачено: оподаткування дивідендів – загальна ставка 10%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 10% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує; оподаткування процентів та роялті – загальна ставка 10%; 5% – в інших випадках; стаття щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей договірних держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці. 

Читайте також: Катар інвестує 20 мільярдів доларів в енергопроекти США - Ъ

Угода встановлює оподаткування дивідендів за ставкою 10%, а також 5% - для дивідендів, які отримує компанія, що володіє менш ніж 10% капіталу платника дивідендів.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >