Верховна Рада прийняла за основу і в цілому закон про спліт Нацфінпослуг - Економіка - dt.ua

Рада прийняла закон про "спліт"

12 вересня, 15:27 Роздрукувати

Прийняття закону – одна з ключових вимог Міжнародного валютного фонду.

"За" проголосували 296 депутатів © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада України на засіданні 12 вересня прийняла за основу і в цілому проєкт закону №1069-2 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" (так званий закон про "спліт").

"За" проголосували 296 народних депутатів. Фракція "Батьківщина" відмовилася підтримати законопроєкт – присутні на пленарному засіданні депутати утрималися, двоє проголосували "проти".

Метою законопроєкту є скорочення кількості регуляторних і контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг за рахунок розподілу функцій Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між іншими органами.

Законом вносяться зміни до Господарського кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення і низку інших нормативних актів.

Зміни передбачають передачу повноважень Нацкомісії у частині регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів, у системі накопичувального пенсійного забезпечення, в управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Інші повноваження - Національному банку України.

Крім того, внесені зміни до законів "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" для уніфікації принципів та порядку здійснення НБУ і НКЦПФР ліцензування та регуляторної діяльності відповідно.

Для усунення надмірного регулювання пропонується скасувати закон "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" та урядовий Декрет "Про довірчі товариства".

Читайте також: Депутати планують ухвалити закон про "спліт" одним з перших

Нагадаємо, згідно з підписаним наприкінці 2018 року з МВФ меморандуму, Україна зобов'язалася прийняти законопроєкт про "спліт". Верховна Рада 7 липня 2016 року підтримала його в першому читанні. Проєкт закону передбачає розподіл, або "спліт", функцій Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг.

У лютому цього року Європейський союз закликав народних депутатів України ухвалити закон про "спліт". У представництві ЄС в Україні відзначили, що стабільність фінансового сектора надзвичайно важлива для поширення економічних вигод для широких кіл і залучення більшої частини населення в економіку країни.

У представництві також додали, що українське законодавство, яке регулює фінансовий ринок, має бути переглянуто і наближене до законодавства та стандартів ЄС відповідно до зобов'язань України в рамках угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Докладніше про ліквідацію Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг і розподіл її функцій читайте в матеріалі Зої Борисенко "SPLIT розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >