Купівля цінних паперів - Рада прийняла закон про номінального утримувача цінних паперів - Економіка - dt.ua

Рада прийняла закон про номінального утримувача цінних паперів

15 травня, 2018, 14:56 Роздрукувати

Закон покликаний сприяти залученню іноземних інвестицій в Україну та спрощує покупку ОВДП, а також акцій і облігацій українських підприємств.

Депутати спростили купівлю українських ОВДП іноземцями © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада внесла зміни до законів "Про депозитарну систему України", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ". Законопроект №6141 підтримали 244 народних депутата.

Законом встановлений правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників на цінні папери у депозитарній системі України.

Законом внесені в законодавство нові правові категорії "номінальний утримувач", "рахунки в цінних паперах номінального утримувача". Згідно із законом, номінальним утримувачем може бути іноземна кредитна організація, зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу і/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

"Проект передбачає введення в Україні інституту незалежної фінансового посередника, номінального утримувача, глобального кастодіана... Прийняття проекту дозволить іноземним інвесторам з меншою кількістю бюрократичних процедур і з великою довірою інвестувати кошти в цінні папери – ОВДП, акції українських емітентів, боргові цінні папери та інші цінні папери", – сказав глава підкомітету з цінних паперів та фондового ринку комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Павло Різаненко, представляючи законопроект у парламенті.

Читайте також: Рада прийняла нову комунікаційну стратегію — Парубій

Раніше в Національному депозитарії України прогнозували, що прийняття зазначеного закону дозволить збільшити частку іноземного капіталу до 30% з практично нульового рівня.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №25, 27 червня-5 липня Архів номерів | Зміст номеру < >