Рада прийняла за основу законопроект про реструктуризацію кредитних боргів підприємств

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Законопроектом передбачається особливий податковий режим для таких випадків і захист від визнання угод недійсними.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про добровільну фінансову реструктуризацію проблемних кредитних боргів підприємств перед банками, досудової санації. За законопроект №3555 на засіданні в четвер, 31 березня, проголосували 229 народних депутатів, проти – три.

Документ входить до пакету законів, який необхідно прийняти в рамках програми співпраці України з МВФ. Він також передбачений комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Законопроект розроблявся за технічної підтримки ЄБРР та Світового банку за участю Національного банку України і Міністерства фінансів.

Так, у Мінфіні розраховують, що прийняття закону допоможе зберегти існуючі і створити нові робочі місця на підприємствах, що дасть можливість компаніям вирішити проблему платоспроможності, а також буде сприяти відновленню кредитування економіки банками.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту дозволить вирішити проблему значної кількості проблемних кредитів, ризику банкрутств і припинення господарської діяльності підприємств, у яких є тимчасові проблеми з ліквідністю, але які мають можливість для відновлення здорової економічної діяльності.

Законопроектом, зокрема, пропонується визначити:

- умови участі боржника та кредиторів у процедурі фінансової реструктуризації, а також участь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та державних банків у такій процедурі;

- основні засади співробітництва між кредиторами під час проведення процедури фінансової реструктуризації;

- зобов'язання боржника щодо надання інформації та проведення огляду його господарської діяльності;

- умови отримання боржником фінансування під час проходження процедури фінансової реструктуризації.

Законопроектом також пропонується визначити інституційну роль спостережної ради та секретаріату, як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень законопроекту міжвідомча спостережна рада включатиме представників Національного банку, Мінфіну, Мінекономрозвитку України та Мін'юсту.

При цьому, законопроектом встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється на основі договору. Для підвищення ефективності розгляду спорів, що виникають під час процедури фінансової реструктуризації, законопроектом передбачено особливий порядок вирішення спорів в арбітражі, а саме - створення арбітражного комітету, який буде призначати арбітрів зі списку затвердженого спостережною радою. Спори будуть вирішуватися відповідними арбітрами. Арбітражний процес буде регулюватися спеціальним арбітражним регламентом.

З метою створення додаткових стимулів для участі у процедурі фінансової реструктуризації положеннями Законопроекту передбачено особливий податковий режим при оподаткуванні окремих операцій, пов'язаних з проведенням процедури фінансової реструктуризації та захист від визнання правочинів недійсними.

Діяти закон буде протягом трьох років з дати вступу в силу. Якщо його наслідки будуть позитивними, строк дії може бути продовжений.

Зазначимо, на початку лютого Кабмін та НБУ запропонували новий законопроект про реструктуризацію валютної іпотеки. Під дію закону зможуть потрапити понад 37 тисяч українських сімей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі