Рада не ввела середньострокове бюджетне планування

Поділитися
Рада не ввела середньострокове бюджетне планування
За повернення до розгляду проголосували 215 депутатів.

Верховна Рада відмовилася запровадити середньострокове бюджетне планування. За ухвалення законопроекту №8099 проголосували 216 депутатів, а за повернення до розгляду - 215 депутатів, при мінімально необхідних 226.

У рамках бюджетної реформи, а також з метою реалізації положень стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки Міністерство фінансів розробило проект змін в Бюджетний кодекс, який передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування та вдосконалення програмно-цільового методу, пише ЕП.

Основною зміною в Бюджетному кодексі пропонувалася модель середньострокового бюджетного планування, ключовим елементом якої є трирічна бюджетна декларація як інструмент поєднання стратегічних пріоритетів держави з можливостями бюджету.

Пропонувалося, що бюджетна декларація буде містити, зокрема, максимальне значення видатків для головних розпорядників, у межах яких вони повинні планувати свою діяльність.

З метою посилення достовірності бюджету в середньостроковій перспективі пропонувалося запровадити систему управління фіскальними ризиками.

Подальший розвиток програмно-цільового методу повинно бути спрямоване на підвищення ефективності та якості надання державних послуг, а також посилення відповідальності головних розпорядників за результати діяльності.

Зокрема, передбачалося ввести звіти головних розпорядників у Верховній Раді під час розгляду бюджетної декларації про цілі і результати їх діяльності за звітний період і на середньостроковий період.

За даними Міністерства фінансів, введення на законодавчому рівні середньострокового бюджетного планування створить фінансові рамки для стратегічних ініціатив, що буде мати істотний вплив на посилення дисципліни учасників бюджетного процесу, змусить їх чітко визначати пріоритети при реалізації реформ у межах фінансових можливостей бюджету.

Крім того, це дозволить забезпечити передбачуваність бюджетної політики, що сприятиме відновленню довіри громадян до держави і дозволить представникам бізнесу ефективно планувати свою діяльність.

У той же час управління фіскальними ризиками дозволить мінімізувати їх негативний вплив на бюджет, а нові підходи у застосуванні програмно-цільового методу дозволять громадянам контролювати діяльність розпорядників бюджетних коштів.

Повідомлялося, що сьогодні, 20 березня, Рада розгляне законопроекти про середньостроковому бюджетне планування і дипслужбу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі