Рада Нацбанку ініціює надання йому статусу керівного органу НБУ - Економіка - dt.ua

Рада Нацбанку хоче отримати статус керівного органу НБУ

23 жовтня, 11:00 Роздрукувати

Також Рада НБУ ініціює розширення своїх повноважень.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Розділ Ради Нацбанку України Богдан Данилишин заявив, що Раді необхідно звернутися до Верховної Ради з пропозицією ініціювати внесення змін до закону про НБУ, згідно з яким Рада зможе встановлювати для правління ключові показники ефективності (KPI) грошово-кредитної політики, а функція оцінки і контролю за грошово-кредитною політикою буде підкріплена інструментом впливу. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook за підсумками минулого напередодні засідання Ради, на якому його переобрали головою ще на три роки.

"Розглянути можливість розширення повноважень Ради, надання їй статусу керівного органу НБУ, наділення більш дієвим інструментарієм в частині прийняття рішень у разі недосягнення поставлених перед НБУ цілей", – написав він.

Серед інших можливих змін в закон про Нацбанк Данилишин назвав усунення залежності в оплаті праці членів Ради від членів правління центробанку, посилення підзвітності правління і Ради суспільству, повний охоплення зовнішнім контролем всіх об'єктів НБУ, зменшення розміру загальних резервів для вивільнення коштів, посилення незалежності підрозділу внутрішнього аудиту НБУ та секретаріату Ради.

Крім цього, Рада виступає за надання їй та експертам його секретаріату доступу до задокументованим моделей прогнозування і процесів НБУ, зокрема, моделі і алгоритми розрахунків, які використовуються центробанком при встановленні облікової ставки.

"Попереднє вивчення підходів щодо визначення облікової ставки показало наявність дуже високого впливу експертної складової. Правлінню необхідно для Ради зробити більш транспарентним підхід до визначення ставки, не концентруючись на номінальному розкриття інформації та PR-заходах, а на розкритті суті розрахунків по моделям та причин експертних корекцій результатів", – зазначив Данилишин.

За його словами, Раді слід збільшити рівень комунікацій з Верховною Радою, продовживши практику регулярного запрошення народних депутатів на засідання Ради, та щоквартально заслуховувати звіт правління про стан валютного ринку, інтервенцій НБУ на валютному ринку і про стан золотовалютних резервів.

"Необхідність забезпечення інституційної незалежності НБУ незаперечна, проте вона повинна поєднуватися з підзвітністю і підконтрольністю, ефективною системою внутрішнього контролю... Досягнення балансу незалежності та підзвітності у разі, якщо кожна із сторін відстоює іноді протилежні інтереси, буде найбільшим викликом для керівних органів НБУ і надалі", – підкреслив голова Ради.

Читайте також: В НБУ спостерігають за проблемними банками і чекають від них більш ефективних дій

Детальніше про економіку України читайте в матеріалі Богдана Данилишина, голови Ради НБУ, "Лібералізм і консерватизм — Інь і Янь" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >