Путін вважає, що Янукович був занадто емоційний, коли відмовився від вступу до Митного союзу - Економіка - dt.ua

Путін вважає, що Янукович був занадто "емоційний", коли відмовився від вступу до Митного союзу

16 вересня, 2011, 12:52 Роздрукувати

Заяви президента Віктора Януковича про курс України на євроінтеграцію носять, скоріше, політико-емоційний характер, заявив прем'єр Росії Володимир Путін.

Про це він заявив на інвестиційному форумі Сочі-2011, коментуючи повідомлення про відмову президента України Віктора Януковича прийняти пропозицію вступити до Митного союзу.

"Ми щойно говорили про проблеми Єврозони. Мені важко собі уявити, що в цих умовах Україна буде приєднуватися до Єврозони. Це абсолютно нереальні речі", - сказав В.Путін.

Як зазначив В.Путін, ця заява "носить скоріше політико-емоційний характер".

Він заявив, що не бачив заяву Віктора Януковича про відмову України вступити до Митного союзу. При цьому він підкреслив, що "остаточні рішення завжди приймаються народом тієї чи іншої країни в ході відкритої дискусії, проведення передбачених законодавством країни певних процедур для прийняття рішень доленосного характеру".

"Безумовно, це завжди суверенний вибір країни - куди рухатися, до яких об'єднань приєднуватися", - сказав В.Путін.

На думку прем'єра, у нинішніх економічних умовах в Євросоюзі євроінтеграція можлива для України тільки як стратегія. "Але і тут виникають питання економічної доцільності: що вигідніше. Це повинні визначити наші українські друзі та колеги: прагнути до єврозони або використовувати переваги, пов'язані з величезною кооперацією між цілими галузями економіки України і Росії", - заявив В.Путін.

Він підкреслив, що на користь інтеграції України до Митного союзу свідчить "величезний пласт факторів, який, безумовно, забезпечував би більшу конкурентоспроможність української, та й російської, і всіх учасників Митного союзу, економік".

"Мені здається, що міркування, які свідчать в інший бік, носять скоріше політико-емоційний характер. А якщо подивитися на реалії, то стане ясно, що вигоди у Митному союзі більше", - вважає В.Путін.

Окрім того, як підкреслив прем'єр РФ, "хто сказав, що Митний союз не повинен інтегруватися у загальноєвропейський економічний простір".

Прем'єр РФ при цьому відзначив позицію керівників Франції. "Ось тут на форумі щойно виступав пан Тома, який говорив про створення єдиного євро-російського економічного простору. І президент Франції - однієї з провідних європейських економік - прямо про це заявляє", - додав В.Путін.

"Ми, звичайно, не можемо і не будемо нічого нав'язувати нікому з наших партнерів. Це має бути в кінцевому підсумку їх усвідомлений вибір", - підкреслив В.Путін.

Він особливо відзначив, що "у будь-якому разі український напрямок нашої політики від таких заяв страждати не буде".

В.Путін висловив надію на те, що в ході майбутнього візиту В.Януковича до РФ (24 вересня - ред.) "вдасться з ним подискутувати не тільки як із сусідом, а й як із другом".

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >