Путін особисто запустив газ у «Північний потік» і сказав: Тепер Україна не буде користуватися транзитним становищем

Поділитися
«Газпром» сьогодні приступив до закачування природного газу до першої нитки російсько-німецького морського газопроводу "Північний потік".

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за терміналом диспетчера компресорної станції «Портова» (Ленінградська область) комп'ютерною «мишкою» відкрив кран технологічного газу.

"Україна - наш давній, традиційний партнер. Як у будь-транзитної країни, завжди є спокуса покористуватися своїм транзитним становищем. Тепер цей ексклюзив зникає. Наші відносини будуть набувати все більш цивілізованого характеру", - заявив сьогодні В.Путін.

Зварювання останнього «золотого» стику Nord Stream відбулося 19 серпня у бухті «Портова». Потім газопровід був заповнений азотом (інертний газ, який служить «подушкою» між повітрям і природним газом) з боку Німеччини.

Запущений в трубу природний газ витіснить азот з боку Німеччини і заповнить трубу до певного тиску. Це так званий «технологічний газ», необхідний для початку транспортування газу європейським споживачам у жовтні.

Вже ведеться укладання другої лінії газопроводу - прокладено понад 650 км - вона буде введена в дію у наступному році.

Нагадаємо, вчора В.Путін заявив, що заповнення першої нитки трубопроводу «Північний потік» дозволить Росії «піти від диктату транзитних держав».

«Завтра під Виборгом ми почнемо пускати технологічний газ. Це приблизно триватиме місяць. За місяць, наприкінці жовтня - у листопаді, можна буде вже постачати газ споживачам. Що це означає? Це означає, що ми поступово, спокійно, без всяких ривків йдемо від диктату транзитних держав. Ось це і є "вікно в Європу" в енергетиці», - сказав В.Путін.

Як раніше заявляв директор енергетичних програм центру НОМОС Михайло Гончар, навіть якщо вдасться реалізувати всі проекти - і «Північний потік», і «Південний», і Nabuccо, - то переважне становище в умовах конкуренції газових постачань отримає той маршрут, який буде гарантувати мінімальні витрати - а це буде український маршрут.

25 травня голова ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що із запуском «Північного потоку» і «Південного потоку» може скоротитися транзит газу по Україні на 60 млрд кубометрів на рік.

Раніше експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначав, що після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися із сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік. При цьому у свої оцінки експерт не закладав запуск «Південного потоку», бо не вірить у реальність його будівництва. На думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%. Україна сподівається, що Євросоюз підтримає конкуруючий проект Nabucco.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі