Путін не врятує ОПЕК від падіння цін на нафту – The Guardian

Поділитися
Путін не врятує ОПЕК від падіння цін на нафту – The Guardian Путін може скоротити видобуток нафти в Росії, але ціни впадуть. © kremlin.ru/photo
Експерти кажуть, що навіть скорочення видобутку в Росії не зробить барель нафти дорожчим, а ОПЕК ризикує втратити частку на ринку.

Ціни на нафту не зростуть навіть за умови, що Росія погодиться разом з країнами ОПЕК скоротити свій видобуток. Як повідомляє The Guardian з посиланням на оцінки експертів, цього буде просто не достатньо.

Видання нагадує, що ОПЕК контролює 40% видобутку нафти в світі. Однак цей контроль вислизає з рук організації через великих гравців на ринку, таких як США і Росія, які не є її членами. Нині вартість бареля марки Brent становить близько 80 доларів, а американська WTI – 74 долари. В цей же час, попит скорочується через економічні труднощі в Європі і Азії.

Таким чином, ціна продовжує обвалюватися, і це зовсім не вигідно ОПЕК, деякі країни-учасниці якої матимуть серйозні проблеми з економікою через подешевшання "чорного золота".

"Впродовж останніх років картель успішно утримував ціну на нафту високою і стабільною. Але ця висока ціна також спрацювала проти ОПЕК: вона дозволила виробникам нафти із сланцевих покладів у США інвестувати у своє виробництво і інфраструктуру і тепер суперничати з ОПЕК", - пише оглядач.

Видобуток в США зараз зріс до найвищого показника за останні 30 років через дешевий сланцевий видобуток. Крім того, покупці можуть піти до інших виробників нафти у Норвегії, Мексиці чи Росії, які не входять в ОПЕК.

Раніше картель скоротив би свій видобуток, щоб утримати ціну на нафту високою. Однак тепер велика кількість американської нафти не дозволяє цього. Аналітики Goldman Sachs кажуть, що скорочення видобутку лише нашкодить ОПЕК, оскільки ціни на нафту не скоротяться, а країни картелю можуть втратити свої частки на ринку.

"В понеділок з'явилися повідомлення, що Росія може разом з ОПЕК скоротити видобуток. Це підтримало ціни на нафту. Але до сьогодні ці новини не підтвердилися і ціни знову впали", - йдеться в статті.

Аналітик компанії The PRICE Futures Group Філ Флін пояснив, що най важливіше питання на сьогодні, чи є у Саудівської Аравії друзі, які погодяться разом скоротити видобуток нафти.

"Саудівська Аравія погодиться на скорочення лише в тому випадку, якщо країни, які не входять в ОПЕК, також зменшать видобуток. Тому що, якщо Ер-Ріяд піде на такий крок, то візьме на себе весь біль від нього. Країни не учасники ОПЕК швидко займуть їхню частку ринку. Тоді навіщо це робити?" - пояснив експерт.

Картель також може нічого не робити. Однак аналітик Morgan Stanley Адам Лонгсон каже, що це також не вплине на ціну бареля. І вартість нафти може легко впасти до 60 доларів.

З іншого боку, ОПЕК може зачекати до початку серйозних зимових заморозків, коли попит на енергоносії зросте. В цей же час, на думку Лонгсона, лишається дуже важливою реакція за сьогоднішню зустріч ОПЕК з боку тих виробників нафти, які не входять в картель. Росії і Мексиці, приміром, теж потрібно стабілізувати ціну бареля. Однак чи підуть вони на скорочення видобутку, можна лише здогадуватися.

Тим часом ціни на нафту Brent знизилися до чотирирічного мінімуму нижче $ 77 за барель, так як ринок схиляється до думки, що ОПЕК не знизить видобуток на нараді в четвер. Перед цим Росія, Саудівська Аравія, Венесуела і Мексика не змогли домовитися про спільні дії для запобігання подальшого падіння світових цін на нафту. А російський рубль посилив падіння перед сьогоднішнім засіданням ОПЕК.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі