Пушкарьов: Націоналізація банків в Україні — від лукавого

Поділитися
Рятувати комерційні банки, проводячи їх рекапіталізацію, і створювати нові держбанки — це не ті з...

Рятувати комерційні банки, проводячи їх рекапіталізацію, і створювати нові держбанки — це не ті завдання, якими повинна займатися держава, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова правління «ВТБ Банку» Вадим Пушкарьов.

На думку банкіра, двох державних банків — класичного експортно-імпортного і ощадного по роботі з населенням, цілком достатньо і створювати нові держбанки недоцільно.

«Ще три банки, котрі прикупили невідомо навіщо і під що. Потрібно їх наповнити живими грошима, але звідки їх набрати на таку кількість проектів і прожектів? Адже є вже, наприклад, Державна іпотечна установа, котра не виконує своїх зобов’язань. Вони взяли у нас гроші і купили квартири, які роздали населенню. Вони банкрути сьогодні. Про який новий банк можна говорити? Звідки він візьме гроші?», — акцентував банкір.

«Не справа держави рятувати комерційні банки, їх рекапіталізувати. І ті заяви, що ми сьогодні збираємося націоналізувати вже не тільки комерційні банки, а й кредитні спілки, — це не просто дурість, це злочин!», — відзначив Пушкарьов, додавши, що замість того щоб марно спалювати бюджетні гроші, потрібно притягати до відповідальності тих, хто розкрадає банківські кошти, навмисно не повертаючи кредити.

За його словами, в банках, які стали державними так і не відбулися поліпшення з погляду нормативів їхньої діяльності і ліквідності, ніякого прогресу в реальному оздоровленні також не спостерігається.

«Крім того, що через ці банки було пропущено колосальні кошти, видані людям у вигляді повернутих вкладів? Держава що, змогла знайти їхніх боржників? Чи захотіла знайти цих боржників? Вона що, гідно оцінила їхнє заставне майно? Вона що, змогла повернути собі ті втрати, яких було зазнано? Змогла через прокуратуру переслідувати несумлінних людей, котрі зняли по сотні мільйонів і розчинилися в ефірі? Хоча б щось із цього було зроблено?», — відзначає Пушкарьов.

«Як були проблемними, як не пропускали платежів або пропускали їх в обмеженій кількості, так проблемними і залишилися», — констатує банкір.

«Така націоналізація — від лукавого. Ми підмінюємо поняття. Реальної націоналізації поки що не відбулося. Адже що таке націоналізація? Це коли щось починає належати нації. А я поки що не бачу, щоб активи тих структур, котрі дуже багато заборгували якомусь із націоналізованих банків, стали загальнонаціональними», — резюмував він.

Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Вадимом Пушкарьовим у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі