Прокуратура Івано-Франківської області відмовилася від намірів ліквідувати ЗАТ «Лукор»

Поділитися
Прокуратура Івано-Франківської області змінила свої первинні позовні вимоги до ЗАТ «Лукор», ТОВ «...

Прокуратура Івано-Франківської області змінила свої первинні позовні вимоги до ЗАТ «Лукор», ТОВ «ЛУКОЙЛ-Нефтехим» і виконкому Калуської міськради, знявши питання про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації ЗАТ, його ліквідації та повернення ВАТ «Оріана» майна, внесеного в статутний фонд «Лукора».

«Прокуратура просить господарський суд визнати недійсними тільки два пункти установчого договору ЗАТ «Лукор», що стосуються внеску ТОВ «ЛУКОЙЛ-Нефтехим» у статутний фонд «Лукора», — говориться в повідомленні прес-служби «Лукора» за підсумками слухання справи в господарському суді Івано-Франківської області, що відбулося днями.

«Лукор» також повідомляє, що Фонд державного майна України, в інтересах якого виступає прокуратура, затребувані судом документи не надав, а представник фонду на суд не з’явився.

Водночас ФДМ подав клопотання про припинення провадження справи до завершення розгляду в судових інстанціях іншої справи за позовом прокуратури Івано-Франківської області про визнання недійсним рішення спостережної ради ЗАТ «Лукор» від 31 січня 2005 року про збільшення частки товариства в статутному фонді ТОВ «Карпатнафтохім» із 30 до 379,5 тис. грн. Як нагадує прес-служба ЗАТ, господарський суд області 30 травня відмовив прокуратурі в задоволенні цього позову.

ТОВ «Карпатнафтохім» створене в жовтні 2004 року. Йому було передано основні потужності ЗАТ «Лукор» з виробництва хлорвінілу, каустичної соди та хлору, а також поліолефінів (етилену та пропилену).

Нині статутний фонд ТОВ становить 1581,28 млн. грн., частка «Лукора» дорівнює 24%, LUKOIL Chemical B.V. (Амстердам, Нідерланди) — 76%.

Створення «Карпатнафтохіму» оспорив у суді ФДМ, тому що ці потужності — внесок ВАТ «Оріана», що належить державі, у статутний фонд створеного 2000 року ЗАТ «Лукор». За час роботи ЗАТ частка «Оріани» у статутному фонді «Лукора» скоротилася з 50 до 47,93%. Проте Вищий господарський суд України підтвердив рішення господарського й апеляційного господарського судів про законність створення ТОВ «Карпатнафтохім».

Керівництво «Лукора» неодноразово заявляло, що створення «Карпатнафтохіму» було вимушеним заходом у зв’язку з відмовою держави дозволити додаткову емісію акцій ЗАТ «Лукор» для залучення інвестицій «ЛУКОЙЛ-Нефтехима». «ЛУКОЙЛ-Нефтехим», як і раніше, готовий викупити частку ВАТ «Оріана» у ЗАТ «Лукор» у розмірі 47,93% акцій, пропонуючи спрямувати ці кошти на погашення боргу перед Баварським об’єднаним банком у розмірі близько 20 млн. євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі