Прокуратура розслідує постачання антрациту з ОРДЛО для "Центренерго"

Поділитися
Прокуратура розслідує постачання антрациту з ОРДЛО для "Центренерго" Суд Харкова дозволив прокуратурі вивчити «вугільні» контракти «Центренерго» © centrenergo.com
Суд дав доступ прокуратурі до документів і контрактів держкомпанії.

Червонозаводський районний суд Харкова надав прокуратурі Харківської області доступ до документів і контрактами державного "Центренерго" щодо імпорту з Росії донбаського контрабандного вугілля під виглядом південноафриканського. Про це йдеться у рішеннях суду від 2-5 жовтня цього року, пише liga.net.

Кримінальне провадження щодо незаконних вугільних операцій було відкрито в квітні в 2017 року за статтею "Зловживання владою або службовим становищем".

Як випливає з судових рішень, посадові особи Митного поста "Харків-Центральний" Харківської митниці з метою одержання неправомірної вигоди з листопада 2015 по даний час здійснюють митне оформлення вугілля, видобутого на тимчасово окупованих територіях, під виглядом російського або південноафриканського. Це вугілля постачається зокрема для "Центренерго".

Серед компаній, через які оформлялися подібні угоди, присутній цілий ряд структур, у тому числі державних, які раніше ставали об'єктами журналістських розслідувань, а саме "Торговий дім-Ресурс", "Державна компанія зовнішньоекономічної діяльності Укрінтеренерго", вугільна компанія "Краснолиманська", "Державна вугільна компанія", "Центренерго".

Ці компанії, на думку слідства, закуповували (і постачали) вугілля незаконно вивезене з ОРДЛО за контрактами з Соrtех Sales Limited "(Гонконг), Sovewіск Ноlding Limited, Аridа Glоbаl Limited " (Гонконг), РЖД Логістика і ТОВ Руснефтедобыча (Москва).

Нагадаємо, у 2015 році на станції "Центренерго" 79 400 тонн антрациту поставила російська "Русснефтедобыча". За цей же період, за даними ФМС (є в розпорядженні ЛІГИ), "Русснефтедобыча" вивезла з окупованих районів 41 200 тонн вугілля.

Раніше повідомлялося, що з початку року до Польщі з ОРДЛО було поставлено 93 000 тонн антрациту. При цьому офіційні українські влади не ведуть роботу по припиненню цього бізнесу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі