Проект бюджету на 2012 рік: Зростання ВВП 5,5%, інфляція - 7,9% і скорочення боргів - Економіка - dt.ua

Проект бюджету на 2012 рік: Зростання ВВП 5,5%, інфляція - 7,9% і скорочення боргів

14 вересня, 2011, 08:00 Роздрукувати

Уряд України підготував проект державного бюджету на 2012 рік на основі "зваженого сценарію", який передбачає зростання реального ВВП на 5,5% і скорочення дефіциту державного сектора з 3,5% до 2,5% ВВП.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу, 14 вересня.

"Це наша гарантія стійкості фінансової системи держави при будь-якому розвитку подій. Навіть розвинені європейські країни не можуть утримати свої дефіцити в межах такого, більш помірного, показника", - прокоментував він озвучені цифри.

Разом з тим, як повідомив перший віце-прем'єр-міністр економіки Андрій Клюєв, подаючи проект Програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013-2014 роки, зростання ВВП у ній закладено на рівні 6,5%. За його словами, поставлено завдання скоротити інфляцію у 2012 році до 7,9%. А.Клюєв додав, що проект передбачає зростання промислового виробництва та сільського господарства на 8,3% і 5,1%.

При цьому М.Азаров зазначив, що держбюджет-2012 можна охарактеризувати як "бюджет пріоритетного розвитку внутрішнього ринку і стимулювання розвитку наших регіонів".

"Це бюджет соціального розвитку та створення нових робочих місць в Україні. Це бюджет підтримки вітчизняного виробника у ключових галузях промисловості, сільського господарства, ЖКГ та будівництва", - додав він.

За словами М.Азарова, проект містить детальний перелік заходів, що будуть виконуватися урядом, і чіткі показники результативності кожного заходу.

"Таким чином, буде забезпечено повну прозорість і контрольованість державної політики для суспільства" - запевнив він.

Також прем'єр відзначив необхідність зменшити "тягар боргових зобов'язань": за його словами, з 2012 року Україна починає "абсолютне скорочення державного боргу". (Як уточнив міністр фінансів Федір Ярошенко, позики будуть скорочені на 17,4%, а розмір надання державних гарантій за кредитами буде обмежено 1% ВВП, що дозволить скоротити прямий державний борг з 30% ВВП до 27,6% ВВП).

М.Азаров також заявив, що всі можливі кошти і у бюджеті 2012 року, і у перспективі до 2014 року, будуть направлятися на фінансування програм енергозбереження та енергоефективності. "Ми повинні визначити перспективи інноваційного розвитку країни. Якщо енергоресурси дорожчають, треба скорочувати їх споживання", - сказав він.

При цьому М.Азаров підкреслив, що "всі перераховані виклики уряд використовував як можливості для прискореної структурної перебудови нашої економіки".

Глава уряду повідомив, що у проекті держбюджету-2012 передбачено подальше поетапне підвищення розміру мінімальної заробітної плати, а також значне підвищення оплати праці у сферах, які визначають якість життя суспільства.

Зокрема, середньорічний розмір посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС збільшиться на чверть (на 25,5%). Середня заробітна плата завідувача дошкільного навчального закладу в 2012 році проти 2011 зросте на 847 грн, або на 35%, вчителя вищої категорії загальноосвітньої установи - на 614 грн, або на 25%. На 30% збільшиться середня заробітна плата лікаря-хірурга вищої категорії на стаціонарі - на 861 грн, дільничного лікаря-терапевта вищої категорії - на 704 грн, і фельдшера вищої категорії - на 540 грн.

На 1,2 млрд грн збільшаться видатки бюджету для виплати всім педагогічним працівникам надбавки в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >