Приватизація ОПЗ офіційно стартувала

Поділитися
Приватизація ОПЗ офіційно стартувала ОПЗ виставили на продаж © opz.odessa.net
Уряд оприлюднив розпорядження про продаж ОПЗ на конкурсі.

В Україні офіційно дано старт приватизації Одеського припортового заводу. З сьогоднішнього дня вступає в силу розпорядження Кабінету міністрів про затвердження умов продажу держпакету акцій ОПЗ на конкурсі з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону.

Документ опублікований в урядовій газеті "Урядовий кур'єр" у п'ятницю, 3 червня. Це дає можливість оголосити конкурс і провести його в 20-х числах липня.

Згідно з розпорядженням уряду, стартова ціна 99,567% пакету акцій ОПЗ визначена в 13,175 млрд грн, або $ 525,9 млн за поточним курсом. Конкурс пройде тільки при наявності не менш двох учасників (один з яких – нерезидент), до торгів не допускатимуться компанії з РФ.

Цим документом Кабмін також скасував попереднє своє розпорядження 2008 року про затвердження умов конкурсу, який був скасований вже на етапі підписання угоди з компанією, яка запропонувала найбільшу ціну.

Нагадаємо, що конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши 5 млрд грн (близько $ 600 млн). Однак українська влада скасували його підсумки, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.

Серед нових вимог до переможця конкурсу - збереження основного профілю діяльності ОПЗ і недопущення антиконкурентних дій з приймання, зберігання та відвантаження рідкого аміаку, що транспортується по аміакопроводу і залізницею.

Крім того покупцеві необхідно буде до 1 квітня 2017 року затвердити програму переоснащення виробництва та впровадження прогресивних технологій, підвищувати зарплату працівникам протягом п'яти років після конкурсу на рівень не нижче інфляції і не допускати без погодження з профспілкою скорочення їх чисельності.

Серед інших вимог – прийом на біологічну та хімічну очистку побутових і виробничих стічних вод з урахуванням розвитку р. Південного, виконання рекомендацій екологічного аудиту, проведеного влітку 2015 року, узгодження з Фондом держмайна додаткових емісій акцій або великих відчуження основних засобів до повного виконання умов конкурсу, термін яких становить п'ять років, а також перерахування дивідендів за 2015-2016 роки до моменту продажу держпакета.

Цікаво, що перед самим стартом приватизації МВФ та ЄБРР "порадили" Україні знизити ціну ОПЗ, "лякаючи" тим, що нібито потенційні інвестори можуть відмовитися від участі у торгах через "завищену" ціну.

У свою чергу ФДМУ наполягає на виваженості та збалансованості встановленої ціни, відзначаючи потенціал заводу та його стратегічне для галузі розташування. За даними ФДМ, результатом незалежної оцінки пропонованого до продажу 99,567% пакету акцій ОПЗ трьома методами став вузький діапазон від $ 506 млн до $ 527 млн, а будівництво такого заводу з нуля обійшлася б в $ 1-1,5 млрд, тоді як українське підприємство з урахуванням боргу пропонується за $ 719 млн.

За станом на середину травня на ОПЗ претендували близько десяти потенційних покупців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі