"ПриватБанк" зайняв 40% українського ринку гривневих депозитів і продовжує зростати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"ПриватБанк" зайняв 40% українського ринку гривневих депозитів і продовжує зростати Приват впевнено перетворюється на монополіста на банківському ринку
Наслідки такого монопольного становища просто зобов'язані потурбувати регулюючі органи, вважає Юрій Сколотяний.

З початку нинішнього року "Приват" не тільки наростив абсолютні обсяги залучених коштів населення, але і ще більше збільшив свою ринкову частку серед діючих банків.

Найбільший оператор банківської системи зберігає ставки, які на 2 п. п. перевищують середньосистемний рівень (19-20% за строковими депозитами на 12 місяців у гривні, і 8-9% - з доларовими аналогам).


ба р
ба р

Так, згідно зі звітністю самого банку станом на кінець операційного дня 30 червня 2016 р., обсяги строкових депозитів населення в гривневому еквіваленті, що числилися за цією установою, збільшилися з початку року на понад 5 млрд (до 113,6 млрд із 108,4 млрд грн на 31 грудня 2015-го), а ринкова частка за цим показником таким чином досягла 39,8% (! - від опублікованого НБУ загального значення для системи в 285,4 млрд грн на 1 липня 2016 р.)

Про це пише в своїй статті для DT.UA Юрій Сколотяний.

Як йдеться в статті, такі "врожаї" приносить не тільки виплачувана Приватбанком за депозитами надбавка до їхнього середньоринкового рівня. А й найбільш пізнаваний у системі банківський бренд укупі з агресивною ринковою стратегією плюс технологічністю електронних і карткових сервісів, яка далеко не ідеальна, але дуже вигідно виглядає на тлі конкурентів.

"Неабияка перевага - працююча як найпотужніший ринковий пилосос друга після Ощадбанку за розгалуженістю роздрібна мережа (2325 діючих структурних підрозділів, тоді як у наступної за ним по цьому показнику десятки банків - 2416, але спільно). До слова, у столиці їх у "Привату" значиться найбільше - 229, тоді як в "Ощаду" - 218", - пише Сколотяний.

"Хай там як, перед Приватбанком (утім, як і перед рештою діючих фінустанов) нині стоїть очевидна дилема: зменшувати процентні ставки за депозитами для економії на витратах або ж у гонитві за вагою не тільки на ринку продовжувати агресивно нарощувати дорогу ресурсну базу. Але ж високі ставки залучення депозитів з боку головного топ-мейкера ринку означають і дорожнечу ресурсів для позичальників інших банків, як і для економіки загалом з усіма наслідками, що випливають із цього", - йдеться в статті.

Читайте також: АМКУ оштрафував "Приватбанк" на чверть мільйона гривень

"Отож час перейнятися й запитанням: що, як не монопольне становище, означає майже 40-процентна ринкова частка, наслідки якого просто зобов'язані зацікавити регулювальні органи", - зазначає автор статті.

Нагадаємо, тільки 6 з 13-ти найбільших банків України виконували норматив достатності регулятивного капіталу за підсумками першого кварталу 2016 року, свідчать показники банків першої групи за національними стандартами фінзвітності, опубліковані DT.UA.

Детальніше про стан українського банківського сектору читайте у статті Юрія Сколотяного "Приречені рецидивісти" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі