"Приватбанк" реструктуризує 294 тисячі кредитних угод

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Приватбанк" реструктуризує 294 тисячі кредитних угод © УНІАН
Державний "Приватбанк" планує масштабну реструктуризацію кредитів фізичних осіб та малого і середнього бізнесу. Хто не погодиться, тому все пробачать.

Під реструктуризацію, яка за інформацією "Приватбанку", має розпочатися в кінці листопада та триватиме орієнтовно 6-8 місяців, підпадуть роздрібні кредити та позики малому і середньому бізнесу видані до 19.12.2016 року, за виключенням кредитів, виданих у зоні проведення ООС, Криму, кредитів військовослужбовцям, кредитів померлим, нерезидентам та пов'язаним особам банку. Загалом мова йде про реструктуризацію 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тисяч гривень. Загальний обсяг - 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість - 12,3 млрд грн, а небалансова (пеня, штрафи та комісії) - 36,2 млрд грн.

Позичальникам будуть запропоновані 47 різних типів реструктуризації. Умови будуть залежати від обсягів та типу позики. Аванс складатиме мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних - 13-16% в гривні та 0,01% в доларах США та євро. В результаті реструктуризації усі кредити в іноземній валюті будуть переведені у національну валюту. У більшості випадків позичальникам запропонують лише повернути тіло позики та більшу частину відсотків без нарахованих штрафів, комісій та пені.

Загалом Приватбанк не розраховує, що зможе повернути увесь об'єм заборгованості, за орієнтовними підрахунками банк планує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості має скласти близько 5,7 млрд грн. Решта коштів, тобто левова частка, буде списана за рахунок сформованих резервів банку. Але остаточне рішення про таке списання має приймати Мінфін, як акціонер "Приватбанку". І прийматимуть його лише після завершення процесу реструктуризації.

Відповідно до данних НБУ, на 1 липня 2018 року "Приватбанк" за розміром чистих активів займав 1-е місце (265,936 млрд грн) серед 83 діючих у країні банків.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило "Приватбанку" довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах на рівні "B-" з прогнозом рейтингу "стабільний".

Як зазначає адвокат ЮФ "Ілляшев та Партнери" Олександр Виговський, значна частка проблемних кредитів у портфелях банків, на думку НБУ, є одним із ключових внутрішніх ризиків банківського сектора протягом останніх років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі