Приватбанк может списати 80% кредитів фізичних осіб - Економіка - dt.ua

"Приватбанк" реструктуризує 294 тисячі кредитних угод

5 листопада, 2018, 15:15 Роздрукувати

Державний "Приватбанк" планує масштабну реструктуризацію кредитів фізичних осіб та малого і середнього бізнесу. Хто не погодиться, тому все пробачать.

© УНІАН

Під реструктуризацію, яка за інформацією "Приватбанку", має розпочатися в кінці листопада та триватиме орієнтовно 6-8 місяців, підпадуть роздрібні кредити та позики малому і середньому бізнесу видані до 19.12.2016 року, за виключенням кредитів, виданих у зоні проведення ООС, Криму, кредитів військовослужбовцям, кредитів померлим, нерезидентам та пов'язаним особам банку. Загалом мова йде про реструктуризацію 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тисяч гривень. Загальний обсяг - 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість - 12,3 млрд грн, а небалансова (пеня, штрафи та комісії) - 36,2 млрд грн.

Позичальникам будуть запропоновані 47 різних типів реструктуризації. Умови будуть залежати від обсягів та типу позики. Аванс складатиме мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних - 13-16% в гривні та 0,01% в доларах США та євро. В результаті реструктуризації усі кредити в іноземній валюті будуть переведені у національну валюту. У більшості випадків позичальникам запропонують лише повернути тіло позики та більшу частину відсотків без нарахованих штрафів, комісій та пені.

Загалом Приватбанк не розраховує, що зможе повернути увесь об'єм заборгованості, за орієнтовними підрахунками банк планує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості має скласти близько 5,7 млрд грн. Решта коштів, тобто левова частка, буде списана за рахунок сформованих резервів банку. Але остаточне рішення про таке списання має приймати Мінфін, як акціонер "Приватбанку". І прийматимуть його лише після завершення процесу реструктуризації.

Читайте також: Співробітник Приватбанку продавав дані клієнтів через Telegram

Відповідно до данних НБУ, на 1 липня 2018 року "Приватбанк" за розміром чистих активів займав 1-е місце (265,936 млрд грн) серед 83 діючих у країні банків.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило "Приватбанку" довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах на рівні "B-" з прогнозом рейтингу "стабільний".

Як зазначає адвокат ЮФ "Ілляшев та Партнери" Олександр Виговський, значна частка проблемних кредитів у портфелях банків, на думку НБУ, є одним із ключових внутрішніх ризиків банківського сектора протягом останніх років.

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >