"Приват" викачав нафту з державних трубопроводів з маржею $ 280 мільйонів

Поділитися
"Приват" викачав нафту з державних трубопроводів з маржею $ 280 мільйонів
Реалізація планів з викачування і технологічної переробки нафти ставить під питання збереження та працездатність нафтотранспортної системи.

Оператор нафтопроводів України ПАТ "Укртранснафта" відкачав 606 тис. тонн технологічної нафти з трубопроводів у власні сховища, а також на Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта", Полтавська обл.), Дрогобицький НПЗ (НПК "Галичина", Львівська обл.) і Надвірнянський НПЗ (ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", Івано-Франківська обл.).

Як повідомило джерело в уряді, відповідну цифру оприлюднив голова "Укртранснафти" Олександр Лазорко на засіданні робочої групи з вивчення питання технологічної переробки нафти з трубопроводів у нафтопродукти.

В даний час 238 тис. тонн технологічної нафти відкачано у резервуари "Укртранснафти", ще 368 тис. тонн - передано на безоплатне (до 30 діб) зберігання Кременчуцькому, Дрогобицькому і Надвірнянському НПЗ.

Під час засідання Лазорко запропонував переробити частину нафти на потужностях Кременчуцького НПЗ і реалізувати продукцію на ринку.

ТАКОЖ: "Приват" заробив понад 660 млн грн на одному аукціоні з продажу нафти "Укрнафти"

У той же час, директор департаменту з питань традиційних та альтернативних видів палива Міненерговугілля Ігор Рубан звернув увагу на те, що різниця між балансовою та ринковою вартістю нафти, яку викачують із трубопроводів, становить близько 280 млн доларів.

Окрім того, згідно з його підрахунками, "Укртранснафті" вигідніше експортувати нафту з трубопроводів і придбати вже готові нафтопродукти за кордоном, ніж замовляти переробку на Кременчуцькому НПЗ - це дозволить заощадити близько 33 млн доларів (або 43 тис. тонн нафти).

За підсумками засідання робочої групи "Укртранснафту" зобов'язали підготувати техніко-економічне обґрунтування переробки нафти на Кременчуцькому НПЗ і передати його Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству фінансів, Міністерству економрозвитку і торгівлі, Міністерству внутрішніх справ і Службі безпеки України.

Як відомо, "Укртранснафта" пропонує Міненерговугялля викачати з системи нафтопроводів 1,355 млн тонн технологічної нафти для її подальшої переробки на Кременчуцькому НПЗ. Звільнені від нафти нафтопроводи оператор пропонує заповнити водним розчином та/або азотною сумішшю.

Пропозиція викликала критику з боку експертів галузі, оскільки її реалізація ставить під питання збереження і працездатність нафтотранспортної системи, майбутнє переробної галузей (зокрема, запуск нафтопроводу Одеса-Броди і Лисичанського НПЗ), що спустошує державний стратегічний резерв нафти.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан 9 квітня заявив, що жодних рішень за пропозицією "Укртранснафти" не приймали. За його словами, у першу чергу необхідно провести перевірку і визначити обсяги технологічної нафти, які зараз знаходяться у нафтопроводах.

"Укртранснафта" належить НАК "Нафтогаз України", головою компанії є Олександр Лазорко, який раніше керував Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ.

Менеджмент Кременчуцького, Дрогобицького та Надвірнянського НПЗ контролюють акціонери Приватбанку (Дніпропетровськ). !zn

Читайте також:

Розпил чорного золота

"Консервація" нафтопроводів може обернутися для України втратою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі