Припинення випуску дрібних монет дозволить економити 91 млн гривень на рік – НБУ

Поділитися
Припинення випуску дрібних монет дозволить економити 91 млн гривень на рік – НБУ НБУ має намір припинити карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок © Андрій Товстиженко, DT.UA
Витрати на випуск дрібних монет у кілька разів перевищують номінал таких монет.

Припинення карбування монет дрібних номіналів, запропоноване Національним банком, дозволить регулятору економити близько 91 млн гривень на рік на випуску та транспортуванні монет, повідомив журналістам директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

"Округлення до 10 копійок за механізмом, який ми пропонуємо, з припиненням карбування та транспортування монет дрібних номіналів, дозволить нам заощаджувати близько 91 млн гривень на рік", - сказав він.

За даними Зайвенка, витрати на випуск дрібних монет у кілька разів перевищують номінал таких монет.

"За останні 4 роки Національний банк витратив на чеканку і транспортування розмінних монет в середньому 160 млн гривень", - зазначив співробітник НБУ.

Нагадаємо, що Нацбанк оприлюднив для громадського обговорення проект рішення, яким пропонується припинити карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Таким чином, пропонується округляти загальну суму покупки за готівку при відсутності дрібних монет, при безготівкових розрахунках округлення не буде.

Примусове вилучення з обігу таких монет поки не планується, регулятор розраховує на поступове зниження їх обсягу в обігу за рахунок припинення карбування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі