Причини, через які банки не кредитують будівництво

Поділитися
Вирішити проблеми будівельної галузі шляхом внесення однієї зміни, зокрема відкриттям фінансува...

Вирішити проблеми будівельної галузі шляхом внесення однієї зміни, зокрема відкриттям фінансування — неможливо, оскільки весь механізм «народного господарства» розрегульований і система не почне працювати, якщо її не узяти під контроль і не відновити керованість, підкреслив в інтерв'ю для «Дзеркала тижня» голова правління «ВТБ Банку» Вадим Пушкарьов.

Першим чинником, який стримує кредитування будівельної галузі, Пушкарьов назвав негативні зміни законодавства, які були прийняті Верховною Радою.

«Я сьогодні не можу давати гроші, знаючи, що гарантовано не зможу претендувати на предмет застави», — пояснив він.

Другий чинник заборони кредитування — регуляторні зміни, які були прийняті Національним банком відносно застав, перш за все, стосовно валютного кредитування, відзначив він.

«Необхідно переглянути фінансові обмеження і заборони регулятора, передусім пов’язані із залученням і використанням валюти. Оскільки, коли криза і нема грошей, не час вирішувати проблему доларизації країни. Потрібно відкривати ворота і залучати сюди, видавати валюту», — переконаний Пушкарьов.

«Коли в країні немає грошей, то потрібно відчиняти всі ворота і залучати долари, євро, єни, юані, тугрики — будь-яку валюту. Нехай вони працюють на економіку, треба тільки правильно відрегулювати ці процеси, звівши до мінімуму спекулятивну складову. Разом із цими грошима сюди прийдуть й інвестори, котрі будуть чіплятися за цю економіку і при виникненні кризи не залишать нас», — підкреслив банкір.

Серед інших серйозних чинників, які стримують кредитування будівництва, Пушкарьов назвав проблему в роботі з боржниками, проблему покупки і передачі права власності на земельні ділянки, а також проблему з оподаткуванням.

«Можна назвати ще як мінімум п’ять-шість пунктів. Усі ці проблеми й заважають відновити кредитування будівництва. Адже якщо ми зараз, за нинішніх умов, дамо гроші на будівництво, то вони практично із 100-відсотковою ймовірністю будуть «спилені», розмиті, роздані на хабарі, виведені. Судові органи виносять рішення, за якими мені позичальник нічого не винен, а правоохоронці не шукають зниклого боржника. Все, коло замкнулося», — підсумував голова правління «ВТБ Банку».

Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Вадимом Пушкарьовим у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі