При денаціоналізації "Привату" власники повинні повернути державі 155 млрд гривень – Маркарова

Поділитися
При денаціоналізації "Привату" власники повинні повернути державі 155 млрд гривень – Маркарова Міністр вказала на складнощі виконання судового рішення
Міністр фінансів України Оксана Маркарова на засіданні РНБО запропонувала розробити механізм з повернення до бюджету грошей, які були витрачені на докапіталізацію "ПриватБанку".

У разі початку денаціоналізації "ПриватБанку" буде необхідний механізм, який дозволить повернути до бюджету держави 155 млрд грн, заявила у ході екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони міністр фінансів України Оксана Маркарова, повідомляє "Гордон".

"Під час націоналізації для того, щоб покрити негативний капітал банку, ми випустили на 155,3 млрд грн облігацій. З них тільки незначна частина була монітезована, а частина, що залишилася – залишається у банку. Ми постійно виплачуємо відсотки на ці облігації. Це одна зі складових прибутковості цього банку. Ми на ці 155,3 млрд грн збільшили наше боргове навантаження. Ми розуміли, на що ми йдемо. Міністерство фінансів України розраховує на повернення цих коштів від прибуткової діяльності банку та його подальшої приватизації", – заявила вона.

Міністр фінансів вказала, що відомство подасть на рішення суду апеляційну скаргу, а саме рішення дуже складно виконати.

"Не кажучи про те, що це рішення буде дуже важко виконати, його виконання у тому числі має передбачати якимось чином повернення більше ніж 155 млрд грн коштів державного бюджету, які були витрачені на капіталізацію цього банку", – підкреслила Маркарова.

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "ПриватБанку".

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "ПриватБанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "ПриватБанку" колишнім власникам.

Посольство США нагадало, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що Сполучені Штати продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "ПриватБанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради "ПриватБанку", сьогодні "ПриватБанк" – один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі