Прем'єр-міністр Данії назвав умову будівництва "Північного потоку-2" через територію країни

Поділитися
Прем'єр-міністр Данії назвав умову будівництва "Північного потоку-2" через територію країни Данський прем'єр обговорив із Меркель "Північний потік-2" і транзит газу через Україну © Lars Løkke Rasmussen / Twitter
Глава датського уряду запевнив, що при погодженні проекту ключову роль буде грати питання транзиту через Україну.

Прем'єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен запевнив, що погодження будівництва газопроводу "Північний потік-2" датським урядом має бути пов'язане з гарантіями збереження транзиту через Україну.

"Українське питання має вирішальне значення", - заявив Расмуссен після зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у четвер, 12 квітня, передає Deutsche Welle.

Данський прем'єр нагадав, що Копенгаген ще не дав дозволу на будівництво газопроводу у винятковій економічній зоні країни.

Расмуссен пояснив, що закони Королівства вимагають враховувати "геополітичні рамкові умови", які зараз ретельно вивчаються Міністерство закордонних справ.

"У випадку з "Північним потоком – 2" йдеться не лише про комерційний проект, але й про політику", - підкреслив прем'єр-міністр Данії. Він висловив підтримку заяві Меркель про необхідність зберегти транзит російського газу через Україну.

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі