Представники Нацбанку і Мінфіну беруть участь у Щорічних зборах МВФ в США

Поділитися
Представники Нацбанку і Мінфіну беруть участь у Щорічних зборах МВФ в США Триватиме співпраця з МВФ за новою програмою © economics.unian.info
Щорічні збори МВФ і Світового банку відбуваються у Вашингтоні

З 15 по 20 жовтня у Вашингтоні відбувається Щорічне зібрання МВФ і Світового банку. Туди відправилася і українська делегація.

Голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій і міністр фінансів Оксана Маркарова відбули у Вашингтон на щорічні збори Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку (СБ).

"Українська делегація зустрінеться з представниками МВФ, СБ, міжнародного депозитарію Clearstream, найбільших міжнародних компаній і банків, а також відбудуться двосторонні зустрічі з керівниками інших центробанків", - йдеться в повідомленні НБУ у вівторок.

Згідно йому, перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова та заступник голови Дмитро Сологуб приєднаються до Смолія 16 жовтня.

У Мінфіні уточнили, що у складі делегації також держуповноважений з держборгу Юрій Буца, заступник міністра фінансів Юрій Гелетій.

Центробанк додав, що в рамках зборів представники Нацбанку планують обговорити питання трансформації ринку праці в країнах, сучасної політики по державному боргу, майбутнього світової фінансової системи і "великих даних", а також технологічні аспекти, які дозволять забезпечити більшу включеність громадян до фінансової системи.

Щорічні збори МВФ і Світового банку в цьому році відбуваються у Вашингтоні з 15 по 20 жовтня. Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук допускає досягнення staff level agreement з МВФ за новою програмою в жовтні після переговорів у Вашингтоні.

Україна веде переговори про можливість відкриття нової програми $ 5-6 млрд. У вересні Україну відвідала місія МВФ, яка згодом повідомила про плани продовжити дискусію в найближчі тижні.

Незважаючи на дуже амбітні плани нового українського уряду, МВФ у своєму огляді глобальної економіки не зазначає жодних передумов для суттєвого поліпшення основних показників нашої економіки.

Темпи зростання реального ВВП у наступні три роки будуть в межах 3% на рік, інфляція в 2020-му сповільниться до 5,6% річних, а в 2021 – до 5%, рівень безробіття знизиться несуттєво із 8,7 до 8,2%. Дефіцит платіжного балансу навпаки зросте з 2,8% від ВВП у 2019-му до 3,5% від ВВП у 2020-му та 3,3% від ВВП у 2021-му, тобто обсяги імпорту, що ввозиться в країну будуть рости, а обсяги експортованої Україною продукції – знижуватися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі