Позичальник та поручитель мають рівний обсяг відповідальності за кредитним договором — юрист - Економіка - dt.ua

Позичальник та поручитель мають рівний обсяг відповідальності за кредитним договором — юрист

24 червня, 13:46 Роздрукувати

Однозначно до договору поруки не можна ставитися як до формальності.

Якщо ви підписали договір поруки, пам'ятайте: законодавство передбачає рівний обсяг відповідальності позичальника та поручителя за кредитним договором. Поручитель відповідає перед кредитором у тому самому обсязі, що й боржник, включаючи сплату основного боргу, відсотків, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлене договором поруки. При порушенні боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не передбачено (субсидіарну) відповідальність поручителя.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Камша, адвокат юридичної фірми "Ільяшев і Партнери". За його словами, найчастіше банки при зверненні до суду подають позовну вимогу до боржника та поручителя одночасно, вимагаючи стягнути з них однакову суму. Після чого, у разі позитивного розгляду справи, банк отримує два виконавчі листи (виконавчі документи), за якими стягує заборгованість із кожної особи окремо.

"У випадку примусового виконання рішення буде додатково стягнуто 10% від суми боргу, зафіксованого рішенням суду, як виконавчий збір, — зазначає юрист. — Однозначно до договору поруки не можна ставитися як до формальності. Будь-який документ, на якому стоїть ваш підпис, спричиняє наслідки. Тому перед підписанням договору поруки завжди зважте необхідність такої угоди та проконсультуйтеся з юристом. Скупий платить двічі, а той, хто не читає договору, — тричі".

Детальніше про відповідальність за кредит читайте у статті Олександра Камші "Мій чужий кредит" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >