Поведінка адміністрації Трампа в сфері торгівлі може нашкодити Україні - Atlantic Council

Поділитися
Поведінка адміністрації Трампа в сфері торгівлі може нашкодити Україні - Atlantic Council Антидемпінгове мито США може почати діяти для українських виробників сталі. © usstubular.com
З 10 липня антидемпінгове мито США може почати діяти для українських постачальників сталі.

В той час, коли президент Дональд Трамп готується до першої зустрічі з Володимиром Путіним під час саміту G20 у Гамбурзі, Департамент торгівлі США ухвалив два важливих рішення, які загрожують економічній і геополітичній стабільності в Україні.

Про це в статті для аналітичного центру Atlantic Council пише президент North American Interpipe Деніел Валк.

Він нагадує, що в 2014 році, якраз тоді, коли Україна намагалася впоратися з російською анексією Криму і вторгненням в Донбас, Комісія США з міжнародної торгівлі і Департамент торгівлі прийняли рішення про введення антидемпінгового мита на імпорт стальних труб, які використовуються в нафтовидобувній галузі. Але через надзвчайні обставини в Україні, Департамент торгівлі у вересні 2014 року уклав угоду про призупинку дії антидемпінгового мита, дозволивши українським виробникам продавати обмежену кількість труб в США за ціною, визначеною американською стороною.

Це дозволило Україні досить стабільно планувати свої продажі в США, що було дуже важливо у тяжкі для країни часи. Але попри те, що війна в Донбасі продовжується, а на українські труби припадає менше 1% імпорту в США, Департамент торгівлі оголосив, що українсько-американська угода про призупинку антидемпінгового мита все ж таки пипинить діяти з 10 липня.

На додачу, секретар Департаменту торгівлі Вілбур Росс ініціював розслідування щодо всіх поставок сталі в США, що загрожує Україні ще більшим обмеженням на продаж своїх товарів. Валк пише, що ще гірше те, що виграє від протекціонізму американського відомства російська компанія ТМК і її американська "дочка" TMK IPSCO. Згідно зі звітом US International Trade Commission від 2014 року, російська компанія, а також US Steel, лишаються найбільшими виробниками труб для видобутку нафти в США, які задовольняють 16% потреб внутрішнього ринку.

TMK IPSCO належить Дмитру Пумпянському - російському олігарху і другу президента Володимира Путіна. В 2008 році російська ТМК придбала американську IPSCO у компанії SSAB зі Швеції. В ті часи олігархи масово виводили свої статки з Росії. Багато з них отримували громадянство Великої Британії. Деякі коментатри почали жартома називати британську столицю "Лондонградом". Пумпянський не поїхав з Росії. Натомість він продав контрольний пакет в ТМК. Але в травні 2017-го він повернув собі контроль над компанією.

Автор нагадує, що цього тижня весь світ буде стежити за зустріччю президентів Трампа і Путіна. Буде прикро, якщо рішення адміністрації Трампа в області імпорту сталі, які можуть завдати такої шкоди Україні, не будуть ретельно враховані в американській політиці. Валк додає, що український прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр економічного розвитку Степан Кубів надіслали офіційні листи в Держдепартамент США і Департамент торгівлі з проханням продовжити дію угоди про призупинку антидемпінгових рішень для України.

"На відміну від жорсткіших санкцій США про ти Росії, які кілька тижнів тому ухвалив Сенат, рішення адміністрації Трампа щодо сталі може покарати Україну і піти на користь діловим інтересам друга Путіна. Якщо адміністрація все ж обмежить українські поставки сталі в США і ще більше ослабить українську економіку, Трамп припіднесе великий подарунок Путіну, який дорого обійдеться Україні", - йдеться в статті.

Також видання Wall Street Journal писало, що нафтові компанії США борються проти посилення санкцій проти Росії. Видання пише, що законопроект про посилення санкцій потенційно може зірвати будь-яке партнерство в усьому світі, якщо в ньому беруть участь компанії з Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі