Поточний рахунок платіжного балансу зведений з профіцитом - НБУ

Поділитися
Поточний рахунок платіжного балансу зведений з профіцитом - НБУ © Нацбанк України / Flickr
Грошові перекази в Україну від працюючих за кордоном зросли на 6,9%.

Дефіцит платіжного балансу України у січні 2019 року знизився порівняно з попереднім в 6,6 рази – до $ 68 млн. Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за лютий 2019 року.

"Сальдо платіжного балансу було близьким до нуля, а валові міжнародні резерви з початку року майже не змінилися", – зазначив регулятор у своєму макроекономічному огляді.

Згідно з даними НБУ, в січні цього року традиційний профіцит поточного рахунку збільшився до $ 446 млн з $ 119 млн у січні минулого року завдяки звуження дефіциту торгівлі товарами.

Центробанк вказує, що цьому сприяло зростання експорту товарів до 9,2% (з 4,2% у грудні) насамперед за рахунок продовольчих товарів (зростання прискорилося до 22,9% рік до року), тоді як імпорт збільшився лише на 1,2%. В абсолютних величинах експорт товарів склав $ 3,72 млрд, тоді як імпорт – $ 4,04 млрд.

Зростання експорту послуг за січень склало 8,8% – до $ 1,2 млрд, тоді як імпорту – 4,9%, до $ 1,14 млрд.

Грошові перекази в Україну від працюючих за кордоном за перший місяць цього року Нацбанк оцінив в $ 948 млн, що на 6,9% вище показника січня-2018.

На відміну від попередніх місяців у січні Україна була чистим кредитором щодо зовнішнього світу – на $ 509 млн проти $ 568 млн у січні минулого року. Зокрема, збільшилися чисті зовнішні активи приватного сектора, насамперед за рахунок дебіторської заборгованості за торговими кредитами реального сектора. Чисті погашення урядом валютних ОВДП, серед інших причин, що призвели до зростання чистих зовнішніх активів банківського сектора.

В той же час по державному сектору спостерігався чистий приплив капіталу внаслідок збільшення інвестицій нерезидентів в гривневі ОВДП – $ 200 млн проти $ 116 млн у січні минулого року.

Приплив прямих іноземних інвестицій, за даними НБУ, становив у січні цього року $ 168 млн, що на 27,2% краще за показник січня-2018. Центробанк вказує, що 63% з цього обсягу становили інвестиції в акціонерний капітал реального сектора.

Повідомлялося, що профіцит платіжного балансу України в 2018 році зріс порівняно з попереднім роком на 12,1% – до $ 2,88 млрд.

Профіцит платіжного балансу України в 2017 році збільшився у порівнянні з 2016 роком вдвічі – з $ 1,3 млрд до $ 2,6 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі