Посол України в Туреччині: Росія імітує широку міжнародну підтримку «Південного потоку», щоб повпливати на Україну

Поділитися
Росія намагається створити додатковий інструмент впливу на Україну шляхом імітації широкої міжн...

Росія намагається створити додатковий інструмент впливу на Україну шляхом імітації широкої міжнародної підтримки газопроводу «Південний потік», заявив в статті для «Дзеркала тижня» Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

Посол нагадав, що концепція «Південного потоку», яку активно підтримує російська сторона, передбачає значний перерозподіл обсягів експортного газу з «українського» маршруту на «чорноморський».

«На офіційному рівні «Газпром» заявляє про наміри використовувати «Південний потік» для транспортування насамперед туркменського газу. Проте погляньте на карту — важко пояснити, навіщо в такому разі Туркменистану відправляти газ у тривалу подорож навколо Каспійського моря, якщо будівництво прямої лінії Туркменистан—Азербайджан обійдеться незрівнянно дешевше», — відзначає він.

Водночас експерт підкреслює, що питання про те, де взяти кошти для будівництва вкрай складної підводної частини «Південного потоку» у розмірі 20—25 млрд. євро, до цього дня не вирішене.

«Попереду — складна процедура узгодження екологічної складової, але ініціатори проекту вже радісно і з максимальним використанням підвідомчих ЗМІ повідомляють про дедалі більший список країн, які приєдналися до «Південного потоку»: Італія, Туреччина, Болгарія, Сербія, Греція, Хорватія. Усім обіцяють усе», — констатує Корсунський.

«Вкрай показовими є зусилля щодо залучення і Румунії, але ж зрозуміло, що «румунська» точка виходу «Південного потоку» на сушу потребує проходження через територіальні води України. Навіщо ж усе це робиться, причому із залученням Туреччини?», — додає він.

За словами експерта, стратегічне завдання російського «Газпрому» полягає в тому, щоб повернути втрачені під час кризи через скорочення споживання російського газу практично всіма традиційними його покупцями позиції. У зв'язку з цим «Газпрому», за словами експерта, «життєво необхідно бути впевненим, що ситуація в Україні знаходиться під контролем».

«Це стосується тарифів на транспортування, а також збереження російського впливу на українську енергетичну політику. Адже якщо Україна фактично ввійде в Європейський енергетичний простір, Росія може справді постати перед необхідністю вести з Україною діалог мовою ЄС, а це не так просто порівняно з нашим СНДівським суржиком», — пояснює він.

Докладніше читайте в статті Сергія Корсунського «Українські нотки в турецькому марші: нові реалії енергополітики» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі