Посадовий оклад становить від 34% до 49% сукупного фонду оплати праці держслужбовців — експерт - Економіка - dt.ua

Посадовий оклад становить від 34% до 49% сукупного фонду оплати праці держслужбовців — експерт

15 червня, 16:31 Роздрукувати

Загалом за 2018 рік через стимулюючі надбавки та премії розподілили 32% сукупного фонду оплати праці держслужбовців.

© Dengi.ua

Посадовий оклад становить у середньому від 34% сукупного фонду оплати праці у центральних апаратах міністерств до 49% – у РДА, а саме посадовий оклад фігурує у всіх оголошеннях про вакансії на держслужбі Другою за величиною складовою обов'язкових платежів є надбавка за вислугу, середня частка якої є найвищою у РДА (20% ФОП) через високий відсоток працівників із стажем більше 15 років, і приблизно однакова у решті категорій держорганів (13-17% ФОП). Відносно посадового окладу середня надбавка за вислугу у 2018 році складала 34%, з чого випливає, що середній стаж держслужби працівників перевищує 10 років.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Піонтківська, старший економіст Центру економічної стратегії. За її словами, загалом за 2018 рік через стимулюючі надбавки та премії розподілили 32% сукупного фонду оплати праці держслужбовців, і це досить велика сума якщо врахувати не дуже прозорі правила розподілу цих коштів.

"Аналіз результатів опитування про практики преміювання та виплати стимулюючих надбавок (окрім фахівців з питань реформ, для яких надбавка є фіксованою та гарантованою) свідчить про відсутність зв'язку з результатами діяльності працівників, нівелюючи саму суть таких компонентів оплати. Найпоширенішим способом розподілу преміального фонду є призначення премій усім працівникам певної групи оплати в одному діапазоні розмірів премій (найчастіше або до 30%, або від 30% до 60%посадового окладу)", — зазначає експерт.

Детальніше про необхідність реформування системи оплати держслужбовців читайте в статті Ірини Піонтківської "Зарплати чиновників" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >