Порошенко і його бізнес-партнери не внесли дані в німецький реєстр прозорості компаній – ЗМІ

Поділитися
Порошенко і його бізнес-партнери не внесли дані в німецький реєстр прозорості компаній – ЗМІ ЗМІ: Порошенко через офшорні компанії володіє заводом в Німеччині © Сайт президента України
За порушення вимог німецького закону передбачено штраф до 100 тисяч євро.

Президент Петро Порошенко і його бізнес-партнери не внесли свої дані в німецький реєстр прозорості компаній як кінцеві бенефіціари заводу з виробництва крохмалю, який працює в Німеччині.

У Німеччині торік з'явився реєстр, в який компанії повинні були внести прізвища кінцевих бенефіціарів. Це насамперед стосується компаній, власники яких перебувають за кордоном і іноді свідомо приховують свою власність за офшорними фірмами, повідомляє українська редакція DW.

"Як тільки реєстр став доступним для журналістів, DW звернулася із запитом у надії отримати відповідь: які ж прізвища криються за компаніями з Кіпру та Британських Віргінських островів, на які через німецьку Interstarch GmbH оформлений завод, що входить до групи "Укрпромінвест-Агро" Петра Порошенка. Як з'ясувалося, українські інвестори нічого не внесли до реєстру, очевидно порушивши німецький закон про боротьбу з відмиванням грошей", - пише видання.

Наголошується, що згідно німецькому закону, бенефіціаром може вважатися не тільки власник істотної частки (більш 25%), але і особа, яка "здійснює контроль над підприємством способом, який можна прирівняти до цього".

За словами юристів, ключовим критерієм визначення кінцевого бенефіціара в таких випадках є вплив людини на призначення керівних органів підприємства.

Журналісти підкреслюють, що так як контроль над підприємством мають менеджери холдингу Порошенка (наприклад, власником кіпрської компанії, на яку зареєстрований завод, називає себе топ-менеджер "Рошен" Сергій Зайцев), президент, очевидно, є бенефіціаром згідно з законодавством, хоча і має лише частку у 24,95%.

Подібне визначення бенефіціарних власників міститься і в законодавстві України. Проте, в українській електронної декларації президента також немає даних про те, що він є бенефіціаром німецької компанії.

Як повідомляє видання, за порушення вимог про повідомлення бенефіціарів німецьким законом передбачено штраф до 100 тисяч євро, у разі повторного порушення - до мільйона євро.

На початку квітня 2016 року, Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створив три офшорні компанії. Представники президента пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

На початку травня того ж року "панамське досьє" поповнилося новою значною порцією інформації. Як писав у своїй статті для DT.UA Сергій Кораблін, найбільш гостро на його публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальна справа в США, спецкомісія Європарламенту, плани боротьби з офшорами Мінфіну Німеччини та великої п'ятірки ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі