Поправка Геруса знищує енергетичну галузь України — Білецький - Економіка - dt.ua

"Поправка Геруса" знищує енергетичну галузь України — Білецький

4 грудня, 12:30 Роздрукувати

© Національний корпус

Імпортована за зниженими цінами електроенергія з Росії поступово знищує енергетичну галузь України, тому "поправку Геруса" необхідно відмінити якомога швидше. Про це лідер партії "Національний корпус" Андрій Білецький заявив у відеоролику на своєму Youtube-каналі, пише "РБК-Україна".

Він зазначив, що зараз російська електроенергія коштує Україні дешевше, ніж російським споживачам. На думку Білецького, цей факт є ознакою демпінгування цін.

"Україна купує у Росії електроенергію за ціною 1 грн 32 коп – 1 грн 36 коп за кВт-год. У Москві і в Московській області зараз ціна 1 грн 64 коп – 1 грн 66 коп за кВт-год. Це дані з офіційного сайту energybase.ru і це говорить про прості речі: Росія демпінгує. Нам вона продає електроенергію не за ринковою ціною, а за заниженою: щоб вона була значно нижче української. Таким чином РФ вбиває українську енергетику", – пояснив Білецький.

Лідер партії підкреслив, що такі умови призводять до занепаду енергетичної галузі нашої країни та скорочення обсягів виробництва й експорту. Також Білецький зазначив, що поправка Геруса до закону "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" активно сприяє цим нищівним наслідкам для української енергетики. Через неї стали можливими постачання електроенергії з РФ, нібито через Білорусь.

"Якщо ми будемо купувати у Росії електроенергію, то ми доб'ємо власну енергетичну галузь повністю. Немає питань, що Коломойський і Ахметов закладають надлишкову маржу і спекулюють на ціні електроенергії для населення. Так регулюйте. Дайте максимальну ціну, яку вони можуть вимагати від населення. Зробіть її дійсно ринковою. Демпінгування цін із боку РФ стало можливим після так званої поправки Геруса до закону про ринок електроенергії. Зараз ця поправка фактично знищує український ринок електроенергії", – заявив глава "Нацкорпусу".

Білецький розповів, що схожа ситуація може торкнутися і газової сфери. Це може статися через те, що зараз Україна веде переговори з РФ щодо прямих поставок газу "за вигідною ціною". На думку політика, такі процеси можуть знищити економіку країни і зробити Україну знову політично залежною від Росії.

Як відомо, згадану вище поправку до закону про ринку енергетики вніс Андрій Герус. Саме ця поправка дозволила почати імпорт електроенергії з Росії. Як заявляли експерти, вона була внесена з порушенням регламентних норм, а сам депутат запевняв, що імпорт буде здійснюватися з Білорусі. Зараз у ВРУ ведуться переговори, спрямовані на її скасування.

У Верховній раді створено міжфракційне депутатське об'єднання "Енергетична незалежність і безпеку України", однією з завданням якого проголошено скасування демпінгового імпорту електроенергії з Росії і Білорусі, яка транзитує російську електроенергію. Надлишок власного струму в Білорусі з'явиться з лютого 2020 року з введенням в експлуатацію Білоруської АЕС, яка будується на кошти російського "Росатому".

Сьогодні Рада планує розглянути законопроект №2233 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії", який скасовує імпорт електроенергії з РФ тільки за прямими контрактами. На інших сегментах ринку (включаючи найголовніший – ринок на добу вперед (РДН) постачання російської електроенергії зберігаються. Можливість імпорту електроенергії з Білорусі залишається у повному обсязі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >