Польські експерти очікують, що перекази заробітчан з Польщі до України впадуть на 30%

Поділитися
Польські експерти очікують, що перекази заробітчан з Польщі до України впадуть на 30% © pixabay.com
Польща приймає до 2 млн українських заробітчан щороку.

За оцінками польських економістів приблизно 12% українських заробітчан залишили Польщу під час карантину та повернулись додому. Однак, враховуючи сезонних працівників, яких погано обліковує офіційна статистика, кількість українців, які залишили Польщу є вищою. При цьому агросектор не був лідером по залученню українських працівників. Найбільше українських мігрантів працюють в промисловому секторі, будівництві, транспорті та підтримуючих сервісах і мають постійне працевлаштування.

Про це йшлося на вебинарі "Міграція та перекази заробітчан – вплив пандемії COVID-19" за участю виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, економістки Центру економічних та соціальних досліджень CASE Аґнєшки Кулєси та головного економіста Польської федерації підприємців Лукаша Козловського.

Поки що польські промисловість та будівництво, де зайнято найбільше українських працівників, показують відносну стабільність. Тому поки є підстави вважати, що українці будуть затребувані в Польщі і після завершення карантину. Проте, як зазначають польські експерти, Польща є більш відкритою для сезонних та циклічних працівників, і поки не готова активно надавати дозволи на постійне проживання. Якщо рівень безробіття перевищуватиме 10%, то українцям буде важко працевлаштуватись в Польщі на постійну (а не сезонну) роботу. Як наслідок, за оцінкою Лукаша Козловські скорочення грошових переказів з Польщі до України через наслідки пандемії може сягнути 30%. Польща приймає до 2 млн українських заробітчан на рік. Це основна група українських працівників закордоном, що сформувала 12.9 млрд дол переказів у 2019 році. В цілому, за оцінкою Дмитра Боярчука падіння доходів заробітчан на 30% загрожує втратою 4 млрд дол валютних надходжень у 2020 році.

Читайте також: Зареєстрованих безробітних майже на 60% більше, ніж рік тому – Держцентр зайнятості

Нагадаємо, що Нацбанк переглянув прогноз обсягу переказів трудових мігрантів в Україну в 2020 році з $ 12,5 млрд до $ 10 млрд.

Детальніше про те, як Україні відновити втрачене через карантин економічне зростання читайте в статті Андрія Паливоди "Повернути втрачене" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі