Польща подала до суду на «Газпром» за високі ціни на газ

Поділитися
Польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з метою домогтися зниження цін на газ, що постачається за довгостроковим контрактом з російським ВАТ «Газпромом».

Прес-служба польської компанії у понеділок, 7 листопада, розповсюдила прес-реліз, в якому нагадала, що направила «Газпрому» офіційне прохання про зниження ціни на газ ще у квітні 2011 року. Відповідно до російсько-польського контракту, якщо домовленості щодо зміни ціни не досягаються протягом 6 місяців із дня звернення, кожна зі сторін має право передати питання до Стокгольмського арбітражного суду.

Перемовини з російським газовим монополістом не дали прийнятного для PGNiG результату, тому польський концерн пішов за прикладом інших європейських компаній і використав своє право звернутися до арбітражу, йдеться в повідомленні.

У серпні 2011 року заступник голови PGNiG Радослав Дудзинський заявляв, що польська компанія домагається зниження ціни на російський газ щонайменше на 10% у порівнянні з поточною контрактною ціною. Польські ЗМІ писали, що компанія хоче не просто отримати одноразову знижку на газ, а суттєво змінити формулу розрахунку ціни на постачання, щоб та залежала від котирувань газу на спотовому ринку, а не від коливання цін на нафту і нафтопродукти.

У 2010 році Польща імпортувала з Росії
9,9 млрд куб. м газу (7,1% від обсягу експорту Газпрому в Європу), ще близько 900 млн куб. м вона закуповувала в Європі. Щорічне споживання газу у країні складає близько 13,7 млрд куб. м, з яких приблизно 30% забезпечується за рахунок власного видобутку.

Окрім PGNiG, коригування цін на російський газ домагаються й інші європейські клієнти «Газпрому», які нарікають на те, що ціни, закладені у довгострокових контрактах, перевищують вартість газу на спотовому ринку.

Україна також домагається від російської сторони перегляду газових угод, укладених у січні 2009 року, для того, щоб змінити формулу ціноутворення на газ. Однак, згідно з останньою заявою міністра енергетики України Юрія Бойка, заперечувати газові угоди в міжнародних судах Україна не планує. «Ми будемо змінювати діючі договори виключно в ході перемовин», - пообіцяв він, пояснивши таке рішення «стратегічним характером відносин з Росією».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі