Половина імпортованого в Україну цукру-сирцю дісталася спекулянтам - Економіка - dt.ua

Половина імпортованого в Україну цукру-сирцю дісталася спекулянтам

26 травня, 2011, 10:40 Роздрукувати

Зміни, внесені 28 лютого 2011 до «Порядку розподілу тарифної квоти на ввезення до України цукру-сирцю з тростини»(постанова КМУ №1002 від 12.11.08 р.), відбилися на прозорості видачі ліцензій.

Пряме підтвердження останньої тези: достовірно дізнатися можна лише про долю половини квоти, що надійшла на Володимир-Волинський цукровий завод. З приводу другої половини нічого невідомо. Проінформовані джерела стверджують, що вона дісталася компаніям, які не мають власних потужностей з переробки цукру-сирцю.

Початковий варіант зазначеного порядку, прийнятий після вступу України до Світової організації торгівлі, в цілому відповідає правилам СОТ, що забезпечує прозорість національних процедур розподілу квоти на постачання цукру-сирцю з тростини.

Проте до нового порядку на 61-й офіційній сесії Аграрного комітету СОТ, що відбулася 31 березня 2011 року, було висунуто серйозні претензії.

Зокрема, на думку Колумбії, Гватемали і Сальвадору, Україна порушила всі основні правила розподілу щорічної тарифної квоти СОТ по цукру. Справа в тому, що новий порядок розподілу обумовлює отримання відповідної ліцензії від Мінекономрозвитку і торгівлі шляхом погодження з Державним агентством резерву та Міністерством аграрної політики і продовольства. Це, очевидно, ускладнює процес отримання ліцензій та вводить нетарифні обмеження. Окрім того, видається сумнівним, що в даному випадку можна говорити про «ситуацію крайньої необхідності», що дозволяє збільшити кількість адміністративних органів з одного до трьох.

Також новий порядок отримання ліцензії не дозволяє реалізувати принцип «перший прийшов - перший обслужився», тому що додаткове узгодження відбувається в органах, які не підпадають (на відміну від Мінекономрозвитку) під дію цього правила.

Детльніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті «Солодкий гріх».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >