Політики й інфляція: налякати, заспокоїти, посилити контроль чи вимагати вжити заходів?

Поділитися
У понеділок, 20 серпня, на прес-конференції у Києві екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник заявив, що, «з огляду на тенденції інфляції.....

У понеділок, 20 серпня, на прес-конференції у Києві екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник заявив, що, «з огляду на тенденції інфляції... до кінця року вона може сягнути 14—15%». При цьому він підкреслив, що в липні поточного року зафіксовано найвище за останні десять років зростання споживчих цін — 1,4%, «незважаючи на обіцяні 0,5%».

Зростання цін на споживчі товари, яке пан Пинзеник охарактеризував, як «стрімке», було названо, природно, «свідченням непрофесійної економічної політики уряду Віктора Януковича та його нездатності впоратися з її негативними наслідками». Пан Пинзеник вважає, що до такої ситуації призвели безпідставне позичання коштів за кордоном, ручне управління, зокрема на ринку зерна, а також антисоціальна спрямованість діяльності і концептуальне нерозуміння принципів функціонування економіки України.

Наступного дня, 21 серпня, міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв спростував ці заяви, зазначивши, що «інфляція перебуває сьогодні під контролем», підкресливши, що «зростання інфляції відбувається виключно в межах показників, закладених у держбюджет 2007 року». «Сьогодні немає абсолютно ніяких підстав для зростання цін», — запевнив пан Папієв.

На думку міністра, «безвідповідальні заяви можуть спровокувати інфляційні очікування і призвести до тих, які у нас були восени 2004 року». «Я зрозумів, що ми маємо справу з технологією», —зазначив чиновник, коментуючи заяви представників опозиції про зростання цін.

Того ж дня, у вівторок, міністр економіки Анатолій Кінах закликав Державну інспекцію контролю над цінами підсилити контроль над зміною тарифів природних монополістів у сфері зв’язку, транспорту і житлово-комунального господарства. При цьому він запевнив, що «уряд не вдаватиметься до адміністративних і силових методів у сфері ціноутворення і шукатиме компроміс з виробниками шляхом переговорів».

У свою чергу, на засіданні уряду в середу прем’єр-міністр Віктор Янукович вимагав від віце-прем’єра Віктора Слаути і керівництва областей країни вжити заходів щодо попередження зростання цін на продовольчих ринках.

«Це треба зробити терміново, бо що ближче буде 30 верес­ня, то більше це питання буде заполітизоване», — пояснював своїм підлеглим голова уряду. На думку прем’єра, «у нинішній ситуації на зростанні цін грають політики, які сіють паніку на ринках, щоб підняти ціни».

В.Янукович звернувся з проханням до В.Слаути підвищити «рівень відповідальності» людей, відповідальних за недопущення зростання цін, а також закликав, у разі потреби, здійснити інтервенції з Держрезерву на продовольчих ринках.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі