Погоджено єдину форму протоколу техогляду - Економіка - dt.ua

Погоджено єдину форму протоколу техогляду

7 лютого, 2011, 10:23 Роздрукувати

Вперше в Україні розроблена єдина форма протоколу перевірки технічного стану колісних транспортних засобів. Відповідний проект наказу Міністерства інфраструктури погодив Держкомпідприємництва.

Протокол визначає, які конкретно характеристики мають братися до уваги під час проведення техогляду колісних транспортних засобів – легкових автомобілів, мототехніки, вантажівок, автобусів, таксі тощо. Єдина форма протоколу дозволить однозначно трактувати результати техогляду та створить умови для їхньої статистичної обробки. Крім того, такий підхід забезпечить однакове конкуренте середовище для станцій діагностики, які проводитимуть техогляд, та дозволить контролювати їхню діяльність шляхом аналізу протоколів, без будь-якого втручання у господарську діяльність.

Якщо результати перевірки технічного стану позитивні, власнику надається витяг з протоколу встановленого зразка, з яким транспортний засіб подається на державний технічний огляд. Невідповідності технічного стану у протоколі зазначатимуться спеціально розробленими числовими кодами. Це не допустить суб’єктивізму у визначенні виявлених негараздів.

Зразок протоколу встановлює лише мінімальні обсяги перевірки технічного стану. Вони відповідають вимогам Директиви Європейського Парламенту і Ради ЄС щодо перевірки технічного стану колісних транспортних засобів та їхніх причепів на придатність до експлуатації на дорогах. Автобуси, спеціальні і спеціалізовані колісні транспортні засоби, а також будь-які колісні транспортні засоби, що пристосовані для живлення газовим паливом, підлягають додатковим перевіркам у мінімально можливому обсязі.

Нагадаємо, раніше Кабмін вилучив медичну довідку із переліку необхідних для проходження техогляду документів.

Документ оприлюдено на сайті Міністерства.

За матеріалами прес-служби Держкомпідприємництва

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >