Податковий тиск на аграріїв обвалює гривню – Скоцик

Поділитися
Податковий тиск на аграріїв обвалює гривню – Скоцик Податковий тиск на аграріїв обвалює гривню - політик
Головний стабілізуючий фактор для національної валюти - це надходження від експорту сільськогосподарської продукції, впевнений політик.

Прогнозований Кабміном ріст української економіки на 2% у 2016 році надто оптимістичний. Ані макро, ані мікропередумов для цього немає, уряд навіть не заклав інструментів зупинки падіння економіки. А без стабілізації економіки гривню, хоча б вдалося втримати у коридорі 27-30 гривень за долар. Про це розповів журналістам програми "Факти тижня з Оксаною Соколовою" лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

"Ми чуємо від високопосадовців, що вони гарантують виконання своїх соціальних зобов'язань – пенсій, зарплат, стипендій на минулорічному рівні, а то і з невеликим збільшенням. При падінні економіки на 12-14%, яке було в минулому році, з обмеженнями для друку грошей від міжнародних донорів, уряду залишається єдиний інструмент виплачувати людям гривневу масу – девальвація", - пояснює він.

Головний стабілізуючий фактор для національної валюти – це надходження від експорту сільськогосподарської продукції. Однак, за словами політика, останні тенденції на світових ринках не вселяють оптимізму.

"Ми очікуємо, що ціни на наші основні експортні товари на світових ринках будуть на рівні найнижчому за останні 23-25 років. Вони падають не так стрімко, як ціни на вуглеводні, але це взаємопов'язані речі. Погіршує ситуацію, ще й те, що ми спостерігаємо падіння аграрного виробництва у нас в країні. При тому, що цього можна було уникнути", - продовжив Віталій Скоцик.

В минулому році загальне падіння в АПК склало приблизно 5%. Валютні надходження з 16,9 млрд. доларів у 2014 році, зменшились приблизно до 13,9-14 млрд. доларів у 2015 році. За словами Віталія Скоцика, це результат політики "латання дірок".

"В минулому році уряд відібрав у аграріїв фіксований сільськогосподарський податок. Це вимило з галузі приблизно 20 млрд. гривень. Без банківського кредитування, а віддавати кредити під 30% річних ні в кого немає можливості, це не дозволило аграріям якісно засіяти поля, внести достатньо добрив, засобів захисту рослин. В результаті врожай з 64 млн. тон у 2015 році, скоротився до 59 млн. тон. Здавалося б, проаналізувавши ситуацію, уряд мав би змінити політику. Ми пропонували інструмент, який би дозволив наростити виробництво - прокредитувати аграріїв через державні банки. Натомість уряд продовжив тиск і тричі за минулий рік намагався забрати у сільгоспвиробників останній інструмент підтримки – спецрежим ПДВ", - говорить Віталій Скоцик.

За підрахунками експертів, скасування спецрежиму ПДВ спровокувало б обвал у галузі ще на 15-20%, тисячі підприємств збанкрутували б, а на вулицях опинилося б близько 100 тисяч чоловік

Нагадаємо, за минулий рік аграрії провели шість великих страйків. Завдяки цьому сільгоспвиробникам вдалося залишитись на спрощеній системі оподаткування і частково зберегти спецрежим ПДВ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі