Податкові пільги для легпрому не змінили ситуацію в галузі - Економіка - dt.ua

Податкові пільги для легпрому не змінили ситуацію в галузі

16 вересня, 2011, 10:45 Роздрукувати

Запровадження пільг з податку на прибуток для підприємств легкої промисловості знизило витрати виробників, але ситуацію в галузі в цілому не змінило в результаті збільшення обсягів дешевого імпорту і контрабанди.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявила голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості Валентина Ізовіт, яка ще за радянських часів курирувала розвиток легкої промисловості Україні в республіканському міністерстві.

«Частка китайських товарів на ринку зростає. Від’ємне сальдо в торгівлі одягом і взуттям України становить 1,5 млрд. дол. тільки за офіційними даними, без урахування контрабанди! Мені здається, оце і є справжня криза, і це те, з чого слід розпочинати економічні реформи. Я розумію, чому ми так дорого платимо за газ, — у нас його не вистачає. Але чому в уряді нікого не хвилює, навіщо ми імпортуємо в зростаючих обсягах не якісь високі технології, а те, що добре освоєне у виробництві вітчизняним бізнесом, — елементарні речі?!»

«Величезні валютні кошти йдуть за кордон, а в цей час закриваються підприємства легкої промисловості, сидять без роботи десятки тисяч людей ...Таке відчуття, що макроекономічна стабілізація — це тільки наш особистий інтерес, а не інтерес держави. За радянських часів у нашій галузі було зайнято 750 тисяч людей, сьогодні офіційно — 100 тисяч. Попит на нашу продукцію відтоді не знизився, а значно зріс як в Україні, так і за кордоном», - заявила глава Укрлегпрому.

Вона також підкреслила, що в Україні майже знищені суміжні з легкою промисловістю галузі, у сільському господарстві — виробництва льону, вовни, шкір; у хімічній галузі — виробництво хімічних ниток і волокон. Разом з тим розвиток легкої промисловості здатний дати поштовх суміжним галузям, забезпечити економічний розвиток України.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Юрія Бутусова з главою Укрлегпрому Валентиною Ізовіт.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >