ПОДАТКОВА АМНІСТІЯ В ІТАЛІЇ - Економіка - dt.ua

ПОДАТКОВА АМНІСТІЯ В ІТАЛІЇ

5 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №13, 5 квітня-12 квітня

Про принадність розміщення своїх капіталів за рубежем наше населення довідалося лише нещодавно. Та й то, природно, не на особистому досвіді, а в ході чергових викривальних кампаній...

Про принадність розміщення своїх капіталів за рубежем наше населення довідалося лише нещодавно. Та й то, природно, не на особистому досвіді, а в ході чергових викривальних кампаній. Тим часом у цивілізованому світі допомогою офшорів, які мають погану славу, давно вже користуються цілком добропорядні громадяни. Зокрема, в Італії масова хвиля розміщення капіталів у швейцарських банках розпочалася в 1960—70-х — у розпал внутрішньополітичної нестабільності, частих випадків викрадення людей із метою викупу, а також занадто високої інфляції. У результаті на сьогодні за рубежем, за оцінками експертів, опинилося понад 100 млрд. євро (88 млрд. дол.). Якщо врахувати, що весь інвестиційний ринок Італії становить 500 млрд. євро, то повернення виведених за кордон капіталів сприймається як об’єктивна необхідність.

Оголосивши податкову амністію на капітали, які повертаються з-за кордону, уряд Сільвіо Берлусконі продовжує свою політику підвищення прозорості всіх фінансових операцій у країні. Раніше вже був анульований податок на спадщину. На думку урядових експертів, комплекс ужитих заходів дозволить значно скоротити загальний обсяг тіньових фінансових транзакцій, який, за окремими оцінками, зараз становить понад 15 відсотків всього обсягу ВВП четвертої за розміром європейської економіки. Крім того, у такий спосіб уряд сподівається істотно укрупнити, а може, навіть і подвоїти капітал, акумульований приватним банківським сектором. Адже зараз на депозитах приватних банків лежить лише 70 млрд. євро індивідуальних вкладників. А це становить лише п’яту частину всього того капіталу, яким володіють 180 тис. найбагатших італійців.

Правда, тут уже все залежить від моторності і підприємливості керівництва приватних банків. Приміром, чимало з них обіцяють навіть узяти на себе виплату 2,5-відсоткового податку, яким оподатковуються репатрійовані гроші. І роблять це, до речі, за умов найсуворішої анонімності. Тобто про те, хто заплатив податок на повернуту суму, не знатимуть навіть у податковій інспекції.

Це звучить особливо привабливо, оскільки слідом за пряником, без будь-якого сумніву, незабаром буде й батіг. І проти тих, хто не встигне повернути свої капітали через кордон до червня нинішнього року, розпочнуться дуже суворі санкції. Про це уряд попередив відкрито. Проте більшість багатих людей побоюються, що наступний уряд вважатиме нинішній пряник зайвою щедрістю і розпочне санкції проти тих, хто спокусився сьогоднішньою податковою амністією. У цьому випадку вирішальним чинником саме й може послужити приваблива анонімність, обіцяна приватними банками.

за матеріалами International Herald Tribune

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво