Податкова реформа Кабміну прийнята за основу в Раді

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Урядові зміни до Податкового кодексу прийнято з урахуванням пропозицій профільного податкового Комітету - виключити з проекту спецрахунки ПДВ і "30% податок" на великі витрати.

Верховна Рада України прийняла за основу податкову реформу Кабміну. За урядовий проект змін до Податкового кодексу (реєстр. №1578) проголосували 258 народних депутатів у четвер, 25 грудня.

Як повідомила Оксана Продан, профільний податковий Комітет запропонував схвалити документ у першому читанні, але тільки разом з виключенням з проекту низки одіозних норм.

Серед норм, на виключення яких наполягає Комітет, - т. зв. "30% податок" (оподаткування різниці між витратами і доходами), норма про оподаткування нерухомості в селах, обмеження експорту зерна, спецрахунки з ПДВ.

У той же час міністр фінансів Ниталья Яресько звернулася до депутатів з проханням прийняти проект змін до ПК без винятків, і вже потім на Комітеті його допрацьовувати.

Спікер Володимир Гройсман поставив на голосування дві пропозиції - голосувати "як є", або погодитися з пропозицією Комітету.

Проти прийняття "за основу" як є - висловилися 118, "за" висловилися лише 86 депутатів.

За пропозицію "з урахуванням пропозицій профільного Комітету" - 258 голосів.

Як писало ZN.UA, в числі запропонованих ідей - широкий арсенал боротьби з економічною "тінню", ухиленням від податків, "сірими" зарплатами і т. д.

Серед новацій можна виділити 11 основних:

- введення загального декларування;
- впровадження непрямих методів оцінки доходів громадян;
- зниження кількості податків з 22 до 9;
- збільшення прогресивної ставки на доходи фізичних осіб, у тому числі на пасивні доходи;
- визначення бази для податку на прибуток, виходячи з даних фінансової, а не податкової звітності;
- зміна оподаткування сільгоспвиробників;
- розширення бази по податку з нерухомості;
- надання права фіскальної службі стягувати борг з компанії без звернення до суду;
- скорочення числа груп єдиноподатників з шести до трьох, а четвертою групою стануть сільгоспвиробники;
- введення касових апаратів для єдиноподатників;
- введення нового виду акцизу, який будуть встановлювати місцеві органи влади.

Читайте також: Кабмін зобов'яже показувати свої доходи, але спочатку "амністує" податкові борги

Податок на доходи фізосіб

Ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які перевищують 10 мінімальних зарплат, зросте з 17% до 20%. З меншого доходу податок стягуватимуть за колишньою ставкою - 15%

Ставка податку на пасивні доходи (проценти, інвестиційний прибуток та роялті) зросте з 15% до 20%

Сільське господарство

Пільговий режим оподаткування в АПК пропонують трансформувати, винісши сельхозтоваропроизволителей в окрему, четверту групу платників єдиного податку.

В цю групу зможуть потрапити ті виробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий період становить не менше 75%.

Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи залишиться нормативно-грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь або земель водного фонду з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного на 1 січня звітного року.

Читайте також: Продавців зобов'яжуть повідомляти податківцям про дорогі покупки

Передбачається, що основою для нарахування єдиного податку будуть служити дані державного земельного кадастру та/або державного реєстру прав на нерухоме майно.

Ставка податку залежить від типу земель, а також їх розташування і встановлюється як відсоток від нормативно-грошової оцінки в межах від 0,09% до 3%. Спрощенці четвертої групи, згідно з проектом, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого подають податкову декларацію на поточний рік. В першому і другому кварталах оплачується за 10% податку, у третьому - 50%, в четвертому - 30%.

Металолом і папір

Звільнення від справляння податку на додану вартість (ПДВ) операцій з брухтом та відходами кольорових і чорних металів продовжується до 1 січня 2017 року.

Пільговий режим буде діяти на імпорт паперу і картону, а також операцій, що стосуються утилізації макулатури та відходів. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджує Кабмін. При цьому експортні операції даних товарів також звільняються від обкладення ПДВ.

Він

Вводиться акцизний податок з кінцевого продажу через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів (алкоголю, сигарет, палива). Ставка податку визначатимуть місцеві влади в розмірі від 2% до 5% від обсягів реалізації.

Ставки акцизу на сигарети з фільтром і без уровняют до 227,33 грн/тис. шт., мінімальне акцизне зобов'язання - до 304,11 грн/тис. шт.

В число алкогольних напоїв віднесуть продукцію з вмістом спирту 0,5% об'ємних одиниць замість діючих 1,2%. Таким чином, пиво буде зараховано до алкогольних напоїв і буде підлягати відповідному оподаткуванню.

Авто, бензин

Розкішні автомобілі з дизельним двигуном понад 2,5 тис. куб. см і з бензиновим двигуном об'ємом більше 3 тис. куб. см, вік яких не перевищує 5 років, обкладуть податком у розмірі 25 тис. грн в рік.

Крім того, з метою компенсації скасування збору за першу реєстрацію транспортних засобів збільшаться ставки акцизного збору на авто, а в перелік підакцизних товарів увійдуть вантажні автомобілі і автобуси.

Крім цього, акцизний податок знову будуть стягувати з легкових автомобілів, які були ввезені як комерційні (тобто не обкладаються акцизом) і потім переобладнані в легкові.

На 2% підвищиться акциз на бензин, тепер він становитиме 202 євро/тонна. Також буде введений акциз на скраплений природний газ у розмірі 6 євро за тонну.

Які плюси і мінуси запропонованих урядом податкових змін, і чому бізнес не радий податкової реформи Кабміну?

Читайте докладніше в статті Дар'ї Марчак "Гід по перекрученню хороших ідей. Чому бізнес не радий податкової реформи Кабміну".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі