Племінна справа могла б принести Україні значно більше грошей, ніж виробництво молока - Економіка - dt.ua

Племінна справа могла б принести Україні значно більше грошей, ніж виробництво молока

1 вересня, 2011, 11:20 Роздрукувати

Завезення високопородних телиць із-за кордону не допоможе Україні вирішити проблеми молоко виробництва. Так, у минулому році Україна імпортувала їх 1,5 тис. голів, а у 2009-му — 1,9 тис. Однак результату це не принесло – телиці розбрелися поміж безпородних.

© kmv.gov.ua

За останні три роки на племзаводах молочного напрямку надоїли 4285 кг молока на корову, тоді як генетичний потенціал продуктивності худоби вдвічі вищий.

Худоба сама по собі нічого не вирішує – потрібні комплексні проекти «ферма + худоба = молоко». Ефективніше поліпшувати національний генофонд за рахунок ембріонів високопродуктивних порід великої рогатої худоби з країн Північної Америки та Європи. Це дало би змогу через три-п’ять років налагодити їх виробництво в Україні на базі створених племінних репродукторів.

Теля закордонного походження, закладене спеціалістами біотехнологічного центру і народжене сурогатною матір’ю, обійдеться замовнику десь у 300 дол., тоді як імпорт нетелі — у 10—15 разів дорожче. Однак ці пропозиції не знаходять достатньої підтримки в державі.

Між тим, розвиваючи племінну справу, держава мала би з цього економічний зиск більший, аніж з виробництва власне молока. Бо сусідні країни також відчувають дефіцит племінних тварин, адаптованих до природно-кліматичних умов, помірної годівлі. Наразі ж Україні необхідно зберегти безпородне поголів’я, яке є, щоб остаточно не перейти до категорії імпортозалежних країн у молочному вимірі.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Урядова жуйка».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >