Племінна справа могла б принести Україні значно більше грошей, ніж виробництво молока

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Завезення високопородних телиць із-за кордону не допоможе Україні вирішити проблеми молоко виробництва. Так, у минулому році Україна імпортувала їх 1,5 тис. голів, а у 2009-му — 1,9 тис. Однак результату це не принесло – телиці розбрелися поміж безпородних.

За останні три роки на племзаводах молочного напрямку надоїли 4285 кг молока на корову, тоді як генетичний потенціал продуктивності худоби вдвічі вищий.

Худоба сама по собі нічого не вирішує – потрібні комплексні проекти «ферма + худоба = молоко». Ефективніше поліпшувати національний генофонд за рахунок ембріонів високопродуктивних порід великої рогатої худоби з країн Північної Америки та Європи. Це дало би змогу через три-п’ять років налагодити їх виробництво в Україні на базі створених племінних репродукторів.

Теля закордонного походження, закладене спеціалістами біотехнологічного центру і народжене сурогатною матір’ю, обійдеться замовнику десь у 300 дол., тоді як імпорт нетелі - у 10-15 разів дорожче. Однак ці пропозиції не знаходять достатньої підтримки в державі.

Між тим, розвиваючи племінну справу, держава мала би з цього економічний зиск більший, аніж з виробництва власне молока. Бо сусідні країни також відчувають дефіцит племінних тварин, адаптованих до природно-кліматичних умов, помірної годівлі. Наразі ж Україні необхідно зберегти безпородне поголів’я, яке є, щоб остаточно не перейти до категорії імпортозалежних країн у молочному вимірі.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Урядова жуйка».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі