Платіжна система НБУ зацікавить банки, якщо не буде монополізації ринку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Бажання розвивати НСМЕП потрібно вітати, але за умови, що це буде на конкурентних засадах, з дотриманням ринкових принципів залучення в неї нових учасників, але без монополізації і штучного переформатування ринку.

Банки готові сприяти Національній системі масових електронних платежів (НСМЕП), створеній Нацбанком, якщо вона буде розвиватися на ринкових принципах.

Про це заявили учасники засідання Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Як зазначив координатор комітету з питань банківської інфраструктури і платіжних систем Набу Володимир Єременко, у світі є як позитивний, так і негативний досвід створення національних платіжних систем. «Бажання розвивати НСМЕП потрібно вітати, але за умови, що це буде на конкурентних засадах, без монополізації», - підкреслив експерт.

- НБУ змінює «правила гри» на ринку платіжних систем

Голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк звернув увагу, що в будь-якому випадку робота в рамках НСМЕП - більш вигідний для банків варіант, ніж, скажімо, операції з готівкою. «Без конкуренції неможливо створювати щось пристойне, що розвивається, здатне відповідати потребам споживача, - доповнив банкір. - Я вірю, що під керівництвом НБУ система буде створена і вона буде працювати».

Голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін зробив акцент на необхідності прозорої роботи НСМЕП, дотриманні ринкових принципів залучення в неї нових учасників і недоречності спроб штучного переформатування ринку.

Як повідомила директор генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська, НБУ прийняв стратегію розвитку НСМЕП. У документі передбачено, зокрема, переведення НСМЕП на міжнародний стандарт програмного забезпечення - EMV-платформу, якою користується Visa і Master Cаrd. Це дозволить власникам карток користуватися ними у всіх банкоматах і терміналах країни.

«Загалом, питання, яке хвилює банки при розвитку НСМЕП: скільки це буде коштувати, скільки буде коштувати купівля додаткового програмного забезпечення, скільки буде коштувати модернізація всієї нашої інфраструктури. Зараз це питання вже не буде стояти перед ними, - констатувала Синявська. - Це наші перспективи, ми до цього йдемо. Зараз не можу точно назвати терміни, коли це буде реалізовано, тому що досить складний підготовчий період, але я думаю, що це перспектива найближчого року». !zn

Читайте також:

Нацбанк ускладнить життя платіжним системам

НБУ змінює «правила гри» на ринку платіжних систем

Обмеження готівкових розрахунків вдарить по конвертаційним центрам

Нацбанк розповів про переваги відмови від готівки та переходу на «пластик»

Платіжними картками користуються вже більше половини українців

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі