План приватизаційних надходжень у держбюджет-2018 зірваний – Данилюк

Поділитися
План приватизаційних надходжень у держбюджет-2018 зірваний – Данилюк
Від деяких планів по видатках держбюджету на поточних рік необхідно відмовитися.

Міністерству фінансів України доведеться шукати додаткові джерела фінансування дефіциту державного бюджету на 2018 рік у зв'язку з тим, що план приватизаційних надходжень до 21,3 млрд грн фактично зірвано. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, який розчарував багатьох економістів країни своєю бездіяльністю, в ефірі "радіо НВ".

"Приватизаційних надходжень не отримаємо, скільки планували, – це факт", – сказав він.

Данилюк зазначив, що у зв'язку із затягуванням відновлення кредитної співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), уряд вже обмежено в можливостях фінансування дефіциту. За його словами, Мінфін планував ще у першому кварталі вийти на ринок єврооблігацій, однак від цих планів довелося відмовитися.

"Зараз показники державного бюджету не дають реалізувати підвищення мінімальної заробітної плати", – сказав міністр.

На його думку, ухвалення такого адміністративного рішення негативно вплине на інфляцію і збільшить вартість ведення бізнесу в Україні.

Перший заступник голови спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Ігор Лапін на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради зазначив, що уряд скоротив перелік крупних об'єктів для приватизації в поточному році з 26 до 23, зокрема, прибравши "Аграрний фонд" та Державну продовольчо-зернову корпорацію України.

На його думку, за таким рішенням має бути або виставлення інших підприємств на приватизацію, або пропозицію уряду про внесення змін до держбюджету для корекції плану приватизаційних надходжень.

Держбюджету-2017 передбачав 17,1 млрд грн доходів від приватизації, проте в бюджет надійшло лише 3,4 млрд грн. Основну суму 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група "СКМ" Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольними пакетами.

Надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджету-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Раніше Кабмін затвердив перелік підприємств "великої приватизації" на 2018 рік в рамках виконання закону, прийнятого Верховною радою 18 січня. До списку увійшли 26 підприємств, у тому числі п'ять обленерго, "Центренерго", Одеський припортовий завод, "Турбоатом", Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і "Сумихімпром". З 26 об'єктів 18 вже знаходяться в управлінні Фонду держмайна.

У грудні ФДМУ затвердив перелік великих підприємств для приватизації у 2018 році. До нього увійшли майже 100 об'єктів – єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких, відповідно до фінансової звітності, за останній рік перевищує 250 млн гривень.

2 березня президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію, 7 березня документ набув чинності. Закон встановлює спрощену класифікацію об'єктів приватизації, вимоги до їх покупцям і обмеження щодо їх участі в приватизації, і відповідальність за недостовірність та неповноту наданих документів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі