Питання про розвідування чорноморського шельфу компанією Vanco буде розглянуто найближчим часом

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Питання про компанію Vanco Prykerchenska Ltd. (Британські Віргінські острови) буде розглянуто на засіданні Кабінету міністрів найближчим часом, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Буде розглянуто найближчим часом і буде прийнято рішення", - сказав він журналістам у четвер у Києві.

При цьому Азаров підкреслив, що поки мова йде тільки про розвідування шельфу Чорного моря. "Я сподіваюся, що у разі сприятливому будемо мати свою нафту і свій газ", - зазначив він.

Прем'єр пояснив, що на засіданні Кабінету міністрів у середу дане питання не було розглянуто через неповну підготовку документів. Він також назвав "політичними спекуляціями" заяви опозиції про небажання Кабміну розглядати дане питання.

За словами Азарова, рішення попереднього уряду щодо Vanco призвели до втрати часу. "Ті абсолютно безглузді рішення, які приймав попередній уряд, призвели лише до одного - втрати часу, до втрати Україною своєї репутації. Зараз ті стогони, які лунають з приводу нібито віддачі шельфу - це просто політичні спекуляції", - підкреслив прем'єр.

Азаров відзначив, що тільки одна бурова установка, за допомогою якої проводиться розвідувальне буріння, коштує мільярди доларів. "Тому треба ще знайти інвестора, який погодиться вкласти серйозні гроші у розвідування. А поки мова йде про розвідування шельфу, про оцінку запасів. А потім, якщо родовище виявиться продуктивним і його параметри економічні зумовлять рентабельність видобутку нафти і газу, ще треба знайти інвестиції, які повинні бути вкладені у це", - сказав він.

9 лютого Кабмін відклав затвердження проекту мирової угоди з Vanco Prykerchenska Ltd., питання було знято з порядку денного урядового засідання.

За словами міністра фінансів Федора Ярошенка, сторони продовжують погоджувати проект мирової угоди.

У цей же день екс-прем'єр-міністр України, лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко публічно звернулася до президента України Віктора Януковича і прем'єра Азарова з вимогою проінформувати громадськість, чи було прийнято на засіданні Кабінету міністрів рішення про передання українського шельфу Чорного моря компанії Vanco - "рішення щодо передання національного стратегічного шельфу Чорного моря, де всі наші запаси нафти і газу, клановому оточенню Януковича".

Як повідомлялося, Vanco International, 100%-ва дочірня компанія Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища у грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.

Пізніше Мінприроди виявило кілька порушень законодавства України, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшов з УРП. Vanсo звернулася до міжнародного арбітражу, одночасно продовжуючи робити уряду України пропозиції щодо відновлення співпраці у рамках УРП.

У липні 2010 року Vanco повідомила про початок переговорного процесу з метою підписання мирової угоди і призупинення арбітражного процесу у Стокгольмському арбітражному суді.

На початку лютого 2011 року перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв повідомив про готовність уряду підписати мирову угоду з Vanco Prykerchenska в лютому.

За його словами, мирова угода не передбачає застосування штрафних санкцій до держави за її вихід з УРП з Vanco щодо розробки Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі