Після карамелі Росія збирається обмежити імпорт і українських сирів? - Економіка - dt.ua

Після карамелі Росія збирається обмежити імпорт і українських сирів?

14 червня, 2011, 14:18 Роздрукувати

Нацiональний союз виробникiв Росії ("Союзмолоко") пропонує обмежити iмпорт до країни сиру, насамперед з України, і посилити контроль за постачаннями з Бiлорусi.

Про це заявив голова правлiння союзу Андрiй Даниленко на нарадi з питань виробництва молока, яку у вiвторок провела голова Мiнсiльгоспу РФ Олена Скринник.

"Нас дуже непокоїть ситуацiя з iмпортом сирiв, причому не лише з Бiлорусi, а й з України, з країн далекого зарубiжжя, насамперед iз Нiмеччини", - сказав він.

При цьому він зазначив, що "в Українi обсяг виробництва молока не зростає, зате виробництво сирiв, хоч як дивно, збiльшується гiгантськими темпами".

"При цьому Україна є найбiльшим iмпортером тропiчних олiй у свiтi. В нас є багато запитань щодо якостi українського сиру, ми маємо факти, якi пiдтверджують, що в ньому мало молока, а 70% того, що є, закуплено на приватних подвiр'ях, i його якiсть досить суперечлива з точки зору ветеринарної безпеки", - заявив Даниленко.

За даними союзу, рослиннi олiї тропiчного походження були виявлені в українськiй i литовськiй молочнiй продукцiї.

Даниленко відзначив, що наразi в Українi працюють росiйськi ветфахiвцi, якi здiйснюють аудит молочних пiдприємств-постачальникiв щодо дотримання росiйських ветеринарно-санiтарних вимог.

Прес-секретар Россiльгоспнагляду Олексiй Алексєєнко пiдтвердив, що фахiвцi служби перебувають в Українi вже пiвтора тижні.

"Результати перевiрки дадуть багато, нашi фахiвцi перевiрятимуть i технологiю виробництва молочної продукцiї", - сказав вiн.

Нагадаємо, що унапередодні Росія фактично закрила свій ринок від української карамелі: уряд Росії вирішив з 8 липня стягувати з імпортної карамелі мито у розмірі майже 0 за тонну.

Це вже третє застосування Росією спеціальних мит щодо української карамелі: раніше їх вводили у 2001 і 2005 роках. Учасники ринку вважають, що нове мито у розмірі 25% від вартості товару практично закриє російський ринок для української карамелі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >