Після низки змін торгами на "СЕТАМ" можна маніпулювати в ручному режимі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Після низки змін торгами на "СЕТАМ" можна маніпулювати в ручному режимі Процедура продажу на "СЕТАМ" сильно викривлена, вважає Самаєва
Система "СЕТАМ" вже далека від прозорості, а застосовуваний зараз механізм дозволяє визначити потрібного переможця в ручному режимі, фактично вже в кінці торгів.

Нині розгортається справжня битва за ринок між ДП "СЕТАМ" та іншими електронними майданчиками, які раніше працювали з ФГВФО (їх близько 30), а сама система "СЕТАМ" після низки змін виявилася далекою від прозорості.

Про це йдеться в статті Юлії Самаєвої для DT.UA.

"Виявилося, що уряд технократів не за конкурентний ринок, а за монополію та "СЕТАМ". Ми не візьмемося стверджувати, що торги на інших майданчиках проходять чесніше та краще. Але справа ще з минулої осені йшла до того, щоб всіх їх об'єднати в рамках однієї процедури, домагаючись максимальної конкурентності та прозорості. І в цьому контексті досить цікаво, чому в результаті піврічних консультацій залишився саме "СЕТАМ", і чому саме нині?", - йдеться в статті.

Самаєва нагадує, що Арсеній Яценюк у лютому наполіг на тому, щоб активи переданих у ФГВФО банків реалізовувалися тільки через майданчик "СЕТАМ". Невже просто так? Створювалася система при Міністерстві юстиції. Вона була в управлінні ДП "Держінформюст", повноцінно розпочавши роботу в липні 2014-го. У серпні минулого року несподівано для людей, які систему створювали та обслуговували, її передали новоствореному ДП "СЕТАМ". Причому створювалося ДП за стандартом, який став уже "золотим", - два умовно прозорі конкурси на посаду керівника, обидва визнані недійсними, керує підприємством на цей момент в.о., колишній перший заступник попереднього в.о. Але лише зміною керівництва та вивіски зміни не обмежилися, йдеться в статті.

"Зміни внесли як у порядок продажу майна, так і в саму систему. Зокрема, з'явилася низка інструментів, які дають змогу у ручному режимі маніпулювати результатами торгів. Про 100-відсоткову прозорість уже не йдеться. Керувати системою можна в ручному режимі, - пояснив DT.UA один із творців системи "СЕТАМ" у її початковому варіанті Сергій Ключка. - Я дотепер отримую кілька дзвінків на день від обурених учасників торгів з інформацією про зловживання. Не всі з них волаючі, є й малозначні. Але вони відбуваються регулярно через те, що в систему свідомо було внесено шкідницькі зміни. Насправді нам свого часу також пропонували ці зміни вносити, але нам тоді вдалося пояснити, чому цього робити не варто".

За словами Сергія Ключки, механізм, який застосовується нині, дає можливість визначити потрібного переможця в ручному режимі, фактично вже наприкінці торгів.

Читайте також: ФГВФО виплатив понад 47 млрд грн вкладникам неплатоспроможних банків

Як пише Самаєва, сама процедура продажу сильно викривлена. Після отримання інформації про активи організатори аукціонів шукають потенційних покупців. І лише знайшовши їх, отримують право продажу цього активу.

"По суті, це не торговельні майданчики, а брокери на службі ФГВФО", - йдеться в статті.

Нагадаємо, як пише Самаєва, ФГВФО, по суті, відкрив канал надходження готівки на непідконтрольні території, перекачавши через нього не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті.

Детальніше про систему "СЕТАМ" читайте в статті Юлії Самаєвої "Розкрадання банківських гробниць" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі