Піратам найвільніше в Росії!

Поділитися
У Лондоні оприлюднили чергову доповідь Міжнародної федерації звукозаписної індустрії (IFPI), присвячену питанням комерційного піратства...

У Лондоні оприлюднили чергову доповідь Міжнародної федерації звукозаписної індустрії (IFPI), присвячену питанням комерційного піратства. Наведені в ній дані свідчать, що всі вжиті заходи для боротьби з виробниками й розповсюджувачами нелегальних компакт-дисків залишаються недостатніми. Нині частка піратської продукції на світовому ринку компакт-дисків становить 35%, загальний збиток, завданий музичній індустрії за 2003 рік, оцінюється в 4,5 млрд. дол.

Щоправда, у доповіді містяться й оптимістичні моменти. Фахівці вважають, що темпи зростання піратської продукції все ж трохи вповільнилися. І як підтвердження наводять таку статистику: якщо 2000 року «лівим» був кожен п’ятий диск, то тепер — кожен третій. 2003 року темпи зростання частки піратської продукції були найнижчими за останні чотири роки — всього 4%. Тоді як ще 2002-го цей показник становив 14%.

Лідирують у виробництві піратської продукції Бразилія, Китай, Мексика, Пакистан, Парагвай, Росія, Іспанія, Таїланд і Україна, причому найбільша частка нелегальних дисків припадає на Китай (на 600 млн. дол. на рік) та Росію (330 млн.). Особливу увагу аналітики звертають на те, що цього року в списку не виявилося Польщі (її витиснув Пакистан), але досі присутні дві представниці «великої вісімки» — Росія й Іспанія.

Саме Росії й буде приділено найсерйознішу увагу. Наша північна сусідка вже десять років поспіль намагається вступити в СОТ і саме цього року домоглася значних успіхів на цьому напрямі, заручившись підтримкою ЄС в обмін на нечіткі обіцянки ратифікувати Кіотський протокол. Однак, за деякими даними, на червневому саміті G8 Росії було вказано, що саме захист інтелектуальної власності є проблемою, без вирішення котрої годі сподіватися на політичну підтримку при вступі в СОТ.

За даними американського уряду, частка піратської продукції на російському ринку сягає 66% серед музичних записів, 80 — відеофільмів на DVD, 88% — у програмному забезпеченні. Більше того, саме російський уряд дозволяє виставляти на продаж конфісковане у «піратів» устаткування для виробництва компакт-дисків. Хоча в більшості країн світу його прийнято знищувати.

Саме ці факти й має на увазі глава IFPI Джей Берман, стверджуючи, що основними причинами поширення комерційного піратства є організована злочинність, корупція й апатія уряду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі