Підтримати боротьбу Мінфіну та Приватбанку за повернення активів готові тільки західні партнери

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підтримати боротьбу Мінфіну та Приватбанку за повернення активів готові тільки західні партнери
Позов з Лондонського суду вже ніхто не забере, Hogan Lovells, для яких важлива репутація, не дозволять, вони вже точно вступили в бій заради перемоги.

За даними DT.UA, підтримати боротьбу Мінфіну та Приватбанку за повернення активів готові тільки західні партнери з МФО, Вашингтон і ФБР. Президент поки не визначився. І це головний ризик для започаткування Данилюка, адже спокуса у Порошено розіграти карту "лондонського суду" не в державних, а в особистих бізнес-інтересах надзвичайно великий. Тут тобі і додаткове джерело фінансування майбутньої президентської кампанії, і медіа-підтримка, і смачні активи, які можна прибрати до рук.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. На її думку, надії, що Петро Олексійович все це проміняє на "медаль за деолігархізацію", примарні.

"Тим більше зараз, коли Коломойський виступає в Лондонському суді відповідачем відразу по трьох справах. Крім претензій Приватбанку, йому і Боголюбову ще потрібно відбиватися від Вадима Шульмана, що звинувачує їх у невиплаті 28,5 млн дол., і "Татнафти", яка звинувачує обох у створенні схеми, що дозволила привласнити частку Кременчуцького НПЗ і грошові кошти, завдяки фіктивним продажам. За таких обставин шанси президента провести з Коломойським успішні переговори і спустити всі починання Данилюка на гальмах - високі", - зазначає оглядач.

З іншого боку, вона вважає, що позов з Лондонського суду вже ніхто не забере, Hogan Lovells, для яких важлива репутація, не дозволять, вони вже точно вступили в бій заради перемоги. Але процеси всередині України можуть піти врозріз з очікуваннями міністра фінансів, що суттєво ускладнить розгляд цієї справи і зробить неможливим подання таких позовів.

"Рішення Високого суду Лондона на користь Приватбанку може стати переломним і припинити низку провалів в українських судах, а Мінфіну як власника - забезпечити карт-бланш на вирішення інших проблем банку, - пише Самаєва. - Зараз благополучний результат справи в Лондоні залежить від багатьох факторів: чи зможе Приватбанк оскаржити вже прийняті рішення українських судів і побороти місцеву корумповану феміду, чи продовжить вставляти палиці в колеса Генпрокуратура під виглядом благих намірів, яка систематично ускладнювала процеси раніше, і чи не вирішить глава держави використовувати ситуацію в своїх корисливих інтересах. За цим уважно спостерігають у Вашингтоні і поки роблять невтішні висновки для України. Залишається сподіватися, що всі у владі це розуміють і враховують".

Детальніше про бої за "Приватбанк" читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Закордон нам допоможе?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі