ПІДСИЛИМО НАШІ ЗАХОДИ

Поділитися
У лазню ходить тільки той, кому ліньки чухатися О.Лебедь, красноярський губернатор Неподобство! З...

У лазню ходить тільки той, кому ліньки чухатися

О.Лебедь, красноярський губернатор

Неподобство! З невідомих науці причин щось перешкоджає виконанню указу Президента «Про заходи для забезпечення наповнення державного бюджету й посилення фінансово-бюджетної дисципліни». Остаточно цей факт з’ясувався до 16 листопада нинішнього року, коли Леонід Данилович підписався під новим указом — «Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері й забезпечення економного витрачання державних коштів». Уже 20 листопада про додаткові заходи дізналася вся країна і дехто спросоння подумав, що на носі вибори. Прикмета така: щойно боротьба з корупцією та грізні обіцянки позбавити нехороших чиновників хороших пільг — усе, непосвячені починають позирати нагору, примовляючи: «Т-с-с, здається, вождь збирається»... Посвячені, у свою чергу, правильно зрозуміли сигнал: боротьба з корупцією та неофіційними доходами розгорнеться нині персональна й поіменна. Для цього в Президента є підстави, а в указі є спеціальний пункт.

Уряд має трішки подумати, а потім «визначити й запровадити» один хитрий механізм контролю над неправедними доходами — непрямий метод називається. Теоретично це робиться так: береться один державний службовець разом із його податковою декларацією. Там, у декларації, записано, приміром, що ця високопоставлена персона мала доходів 13 тис. грн. на рік. Далі — з допомогою друзів і близьких персони, а також обстеження на місцевості — з’ясовується, що на ці трудові гроші персона побудувала, скажімо, будиночок у селі (чи в Пущі), купила дві-три симпатичні, але не іграшкові, машинки марки BMW («мерседес», «порше», потрібне дописати), ну й потратилася ще на щось таке ж скромненьке. Після порівняння задекларованої суми доходів із реальними витратами персоні можна влаштовувати темну — у повній відповідності до чинного законодавства й останнього указу. До речі, такі методи наказано поширити не тільки на держслужбовців, а й на «інших осіб». Список осіб, щоправда, до указу не додається.

Припустимо, Кабмін і ДПАУ з поставленим завданням впораються, «інші особи» й навіть держ- чиновники усвідомлять, відбудуть (покарання в межах посильних сум) і почнуть нове життя (можливо, в іншій країні). Але вже наступне розпорядження Президента — річ просто непідйомна. Необхідно «ліквідувати причини й умови», що породжують корупцію та інші протиправні дії. Тут навіть авторського оптимізму забракло: важко все-таки буде властям самоліквідуватися — вони, власті, швидше за все, з цим поки що зачекають.

Тим часом Президент суворо забороняє службовцям держорганів і навіть членам їхніх родин: відновлювати сили за пільговими путівками в санаторіях та будинках відпочинку, розширювати кругозір за рахунок знов-таки пільгових туристичних путівок і численних закордонних відряджень, оплачувати корисні для службовців і членів їхніх родин соціальні послуги за рахунок держави. Натомість пропонується поліпшувати здоров’я з допомогою піших прогулянок: «з 1 січня 2001 року кількість автомобілів для обслуговування посадових осіб державних органів» має скоротитися не менш як на 20%.

Внаслідок цих і ще цілого виводка аналогічних заходів, ми, прості українські громадяни, відчуємо, звісно, моральне задоволення, а заодно і всю повноту приємності спілкування зі здоровим, але голодним чиновником. До того ж — нервовим, завдяки нинішній кампанії з економії державних коштів. Утім, в указі немає пункту, який забороняє бізнес на бюджетних грошах, тож голодними залишаться не всі підозрювані.

Зате якщо громадянам закортить зайнятися господарською діяльністю, яка підлягає ліцензуванню, то їх незабаром почнуть посилати до «спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування». З метою економії, ліквідації тяганини та штучних перешкод. Закон збереження легальних витрат: путівки — мінус, «новий орган» — плюс.

Заощаджені в результаті гривні підуть на погашення заборгованості із заробітних плат, пенсій та соцвиплат.

Розумно, оскільки загроза переслідувань за корупцію та певні труднощі з витрачанням заробленого на державній службі приведуть самих службовців до стану нерішучості, отже, послуги людей із розхитаними нервами подорожчають. Тож населення ще гостріше потребуватиме коштів: на життя й на вдячність уважним до його потреб чиновникам.

Та й взагалі: з корупцією боротися можна тільки за дуже великі гроші. А за невеликі — боротися потрошку, додатково. І не з корупцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі