Підприємства "нажахані" новою електронною системою сплати ПДВ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підприємства "нажахані" новою електронною системою сплати ПДВ В роботі СЕА спостерігаються серйозні проблеми
На зміну бюджетному зростанню прийде очікуване падіння надходжень і закриття підприємств через неможливість платити двічі.

Якщо існуючі численні проблеми з роботою системи електронного адміністрування ПДВ терміново не почати вирішувати, зафіксоване у березні-червні 2015-го року 30-відсоткове зростання зборів ПДВ може вийти боком не тільки підприємствам і їхнім бухгалтерам, але й усій економіці.

Про це в статті DT.UA пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

Про те, що сама програма СЕА недієздатна, говорили всі, хто з нею стикався. Щоправда, кожен висловлював сподівання, що протягом тестового періоду роботи її (програму) доопрацюють і вдосконалять, а у формулі усунуть помилки. Для цього у фіскальної служби було чотири місяці, які вона витратила фактично марно.

"Технічні помилки й нюанси, про які ми говорили упродовж усього тестового періоду, залишилися. Повноцінне впровадження СЕА має відбутися тільки після того, як усі системні й функціональні недоліки буде усунуто, а бізнес повинен мати достатньо часу на адаптацію і перехід на нову систему", - вважає Ганна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації.

"У формулі й досі купа помилок, проблеми можуть виникнути при коригуванні старих накладних, при несвоєчасній реєстрації нових, при заліках будь-яких податкових зобов'язань у рахунок зменшення сум бюджетного відшкодування. Усе це може (і з великою ймовірністю буде) штучно формувати "мінус" на рахунку, без покриття якого податкової накладної зареєструвати не вийде. Що, звісно ж, забезпечить (і, судячи зі звітів податкової, вже забезпечує) зростання надходжень, але буде нічим іншим, як переплатою, а в деяких випадках - і подвійною сплатою податку. Але чиновників, очевидно, це не дуже турбує, адже мінус на мінус для підприємців дає плюс у бюджет", - йдеться в статті.

"Підприємства нажахані. Відносно нормально почуваються ті, у кого невелика розбіжність у сумах. Вони вирішують, що бог із ним, простіше заплатити й продовжувати роботу, а потім уже вирішувати питання з поверненням. Хоча всі розуміють, що ніхто нічого не поверне, - розповіла DT.UA Юлія Дроговоз, віце-президент УСПП. - Але в багатьох розбіжності такі великі, що їм просто бракує грошей. Багато хто по-старому весь цей час перераховував кошти не на електронний рахунок, а прямо до бюджету. А будь-яке погашення податкових зобов'язань, яке проходить, минаючи електронний рахунок, дає розбіжність за формулою та лише збільшує "мінус" у СЕА. А тепер уявіть, які обсяги цього "мінуса" виникли у компаній за чотири місяці, і їх треба погасити заново, хоча гроші до бюджету вже пішли".

Юлія Дроговоз ініціювала анкетування серед підприємств-платників податків щодо роботи системи електронного адміністрування і проблем, які з нею виникають. Поки анкети заповнили бухгалтери тільки 265 компаній, але результати вже невтішні й багатозначні: 92% з опитаних наразилися на проблеми в роботі СЕА.

"Одномоментне збільшення податків закінчиться, коли підприємства або закриються, або знайдуть нові можливості обійти систему. І на зміну бюджетному зростанн. прийде очікуване падіння надходжень, а разом з ним і падіння попиту, і погіршення економіки, зниження доходів населення", - резюмує автор статті.

Детальніше про проблеми в роботі системи електронного адміністрування ПДВ читайте в статті Юлії Самаєвої Сім кіл ПДВ у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі