Підприємці Львівщини не вірять у позитивні зміни для малого бізнесу з приходом будь-якого з двох кандидатів у президенти - Економіка - dt.ua

Підприємці Львівщини не вірять у позитивні зміни для малого бізнесу з приходом будь-якого з двох кандидатів у президенти

29 січня, 2010, 19:11 Роздрукувати Випуск №3, 29 січня-4 лютого

Підприємці Львівщини не вірять у позитивні зміни для малого та середнього бізнесу з приходом будь-якого з двох кандидатів у президенти, про це вони заявили у коментарях для «Дзеркала тижня».

Підприємці Львівщини не вірять у позитивні зміни для малого та середнього бізнесу з приходом будь-якого з двох кандидатів у президенти, про це вони заявили у коментарях для «Дзеркала тижня».

«Популізм наявний в обіцянках обох кандидатів у президенти, — зазначає голова Комітету підприємців Львівщини Юрій Сендецький. — Вони насамперед дбають про те, щоб сподобатися пенсіонерам, працівникам бюджетної сфери. Їм насамперед потрібні голоси виборців. А як наповнюватиметься й розподілятиметься державний бюджет — ніхто з них не каже».

Голова Асоціації платників податків Львівщини Теодор Дяків, зокрема, розкритикував намір лідера Партії регіонів Віктора Януковича після його перемоги у президентських перегонах запровадити п’ятирічні податкові канікули для малого бізнесу.

«Їх запровадження просто нереальне і навіть шкідливе з погляду економіки, — вважає він. — Що таке малий бізнес? Малий бізнес — це підприємство, яке налічує не більше 50 працівників, обсяги річного доходу від реалізації товарів і послуг якого не перевищують 70 млн. грн. Уявіть собі, що заводи, котрі мають обсяги доходу понад 200—300 млн. грн., після ухвалення такого рішення поділяться на кілька малих підприємств. Якщо буде потрібно, зроблять дві-три прохідних і зареєструють кілька менших господарств. І… перестануть платити податки до держбюджету».

За словами Дяківа, вже вкотре на початку начебто привабливі для підприємців ініціативи уряду як то, наприклад, прийнята рік тому постанова №118 про позбавлення підприємців — фізичних осіб права бути платниками ПДВ, вилазять підприємцям боком.

«На перший погляд, цей крок здавався для підприємців благом. Але внаслідок такого звільнення вони перестали бути конкурентоспроможними у таких сферах, як транспортні перевезення, будівництво, сфера послуг. Адже після цього, вони втрачали можливість виписувати податкові накладні, і, відповідно, їхні замовники не могли відшкодовувати ПДВ. Відтак малий бізнес втратив замовників. І економічно втратив набагато більше, ніж міг втратити від того, від чого їх звільнили», — пояснює Голова Асоціації платників податків Львівщини.

Докладніше читайте у статті Василя Худицького "Обіцянки-цяцянки. Що обіцяють підприємцям майбутні президенти?» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво